EN

Motorola predstavila svoju technológiu bezdrôtového nabíjania

Motorola predstavila svoju technológiu bezdrôtového nabíjania na vzdialenosť jedného metra.

V ten istý deň ako Xiaomi, aj Motorola predstavila svoju verziu bezdrôtového nabíjania smartfónov do vzdialenosti jedného metra. Taktiež pôjde o nekompatibilnú technológiu s bezdrôtovým nabíjaním Qi. Táto technológia, ako aj Mi Air Charge podporuje nabíjanie viacerých zariadení súčasne. Na videu je vidno dva upravené smartfóny Motorola Edge, ktoré sú umiestnené vo vzdialenosti osemdesiat a sto centimetrov od nabíjacej základne. Taktiež si môžete všimnúť, že ak je v nabíjaní prekážka, zariadenia sa prestanú nabíjať, ale akonáhle odstránite prekážku, smartfóny pokračujú v nabíjaní.

Táto technológia bezdrôtového nabíjania bola už predstavená spoločnosťou uBeam v roku 2017 a tvrdila, že dokáže premieňať ultrazvuk na elektrickú energiu. Lenže zariadenie spoločnosti uBeam využíva k premene ultrazvuku piezoelektrický jav, kedy ultrazvuk "rozhýbe" piezoelektrický kryštál, ktorý tak generuje prúd. Výhodou spomínanej technológie je jej vzdialenosť, ktorá je na úrovni pätnástich metrov.

V prípade spoločnosti Motorola sa predpokladá, že nasadenie tejto technológie bude použité v budúcich smartfónoch série Edge. Prototyp zariadenia dostal názov Motorola One Hyper. Narozdiel od Mi Air Charge je tu viditeľný rozdiel v tom, že smartfóny sú priamo smerované na nabíjacie zariadenie zadnými stranami, kým pri riešení od Xiaomi je jedno, v akom uhle je smartfón nasmerovaný na stanicu.

Zdroj: MyFixGuide, 1000logos,

Pridať nový komentár
TOPlist