EN

Výbuch batérie v slúchadlách počas letu popálil ženu

Zdá sa, že vybuchujúce batérie spôsobujú problémy naďalej, tentoraz vybuchla batéria pasažierke v lietadle.

Nemenovaná Austrálčanka cestovala 19. februára z Pekingu do Melbourne. Počas letu počúvala hudbu na svojich slúchadlách a po približne dvoch hodinách letu zaspala. Zobudil ju výbuch.

„Keď som sa chcela otočiť, pocítila som pálenie na tvári. Chytila som si tvár, čo spôsobilo, že sa slúchadlá zošmykli k môjmu krku.“ vyjadrila sa pre Austrálsky dopravný bezpečnostný úrad. Jej vyhlásenie bolo zverejnené dnes. V svojom stanovisku pokračovala: „Naďalej som pociťovala pálenie, tak som si ich dala dole a hodila ich na zem. Iskrili a bolo na nich malé množstvo ohňa. Keď som po nich začala dupať, aby som ich zahasila, tak už prišli aj letušky s vodou a pomohli mi ich zahasiť. Potom ich umiestnili so vedra v zadnej časti lietadla.“

Dym z horiacej umelej hmoty, vlasov a elektroniky zaplnil kabínu až do konca cesty do Austrálie. Žena, ktorá si počas incidentu popálila tvár a ruku, sa ďalej vyjadrila, že ľudia sa pochopiteľne dusili a kašľali počas celej zostávajúcej cesty.

Niektoré detaily, ako napríklad výrobca slúchadiel, sú zatiaľ neznáme. Austrálsky dopravný bezpečnostný úrad povedal iba, že batéria sa pravdepodobne vznietila, a že počet zariadení používajúcich batérie sa neustále zväčšuje, čo spôsobuje hrozbu potenciálnych problémov počas letu. Všetkým pasažierom pripomenul, aby batérie nosili so sebou a nie v uloženej batožine.

Zdroj: techspot

Pridať nový komentár
TOPlist