EN

Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile RAPIDFIRE – mechanická klávesnica s low profile spínačmi

Telo, ktoré vyzerá ako hociktorá iná obyčajná klávesnica. Klávesy, ktoré vyzerajú ako z notebooku, avšak v nízkom tele sa ukrývajú mechanické spínače. Corsair opäť dostal možnosť odprezentovať novú technológiu výrobcu Cherry MX.


Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile RAPIDFIRE - Balenie, špecifikácie, spracovanie

Balenie klávesnice je výrazne žlté s obrázkom klávesnice, známym logom Corsair a drobným logom iCue. Okrem týchto prvkov na prednej strane nenájdete nič iné, čo by prezrádzalo, že sa jedná o výnimočný kúsok počítačovej periférie.

Zadná strana je na informácie o čosi bohatšia a dozviete sa z nej, že klávesnica používa nízkoprofilové spínače od výrobcu Cherry MX.

 

Po otvorení krabice sa zatiaľ žiaden zázrak zatiaľ nekoná. Klávesnica je bezpečne uložená medzi kartónovými priečkami. Až po jej vyslobodení zistíte, že toto nie je klasická mechanika, ale naozaj nízka klávesnica, ktorá sa na prvý pohľad môže zaradiť po bok klasických membránoviek.

 

Špecifikácie

materiál plast, hliník
typ spínačov mechanické nízkoprofilové, Cherry MX Low Profile Speed
rozmery (š × d × v) 166 x 438 x 29 mm
hmotnosť 1,08 kg
podporované OS Windows 7, 8, 10
odporúčaná cena 179,99 € s DPH
stránky produktu Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile RAPIDFIRE

Spracovanie, layout

Pri pohľade na klávesnicu je jasné, že predlohou tejto klávesnice je K70 RGB MK.2 v štandardnom prevedení. Tej je klávesnica podobná tvarom aj rozložením jednotlivých prvkov na klávesnici. Vrchnú časť klávesnice tak opäť tvorí tvarovaný brúsený hliníkový plech s čiernou povrchovou úpravou. V strede klávesnice sa nachádza logo Corsair s podsvietením, ktoré je možné vypnúť. Okrem štandardných klávesov nájdete na klávesnici valcový ovládač na ovládanie hlasitosti vo Windows a ovládanie hudobného prehrávača, ktoré si našli miesto vpravo nad numerickým blokom. V ľavej hornej časti klávesnice sa zase udomácnili tlačidlá na rýchle prepínanie profilov, ovládanie intenzity podsvietenia a zámok tlačidla Windows. Ak dobre poznáte K70 MK.2, tak viete, že všetko je presne na tom istom mieste.

  

Spodná strana klávesnice je z plastu. Za obeť nízkoprofilovosti však padli drážky na vedenie káblov.

Čo však zostalo bez zmien sú obrovské protišmykové plochy, ktoré účinne zabraňujú kĺzaniu klávesnice po stole. Zadná časť obsahuje zapustené výklopné nožičky, ktoré sú taktiež opatrené gumou, takže ani pri zvýšenej klávesnici nedochádza ku šmýkaniu.

   

Pre predstavu, aká je klávesnica skutočne nízka prikladám aj fotografiu s porovnaním voči klasickej K70 RGB MK.2.

V nízkoprofilovom prevedení je aj podložka pod zápästia, ktorá sa pevne pripojí ku klávesnici. Jej povrch je textúrovaný a príjemne mäkký na dotyk – tzv. soft touch povrchová úprava. Výška podložky plynulo nadväzuje na klávesnicu a klesá až úplne na povrch stola. Podložka má ešte jednu veľkú výhodu a zabraňuje kontaktu dlaní so studenou kovovou prednou hranou klávesnice.

Ak ste náhodou očakávali, že kábel od klávesnice tiež dostal nízkoprofilové prevedenie, tak vás sklamem. Kábel je klasický hrubý, s akým ste sa mohli stretnúť už pri pôvodnej K70. Vedenie káblu po stole je nerovný súboj, z ktorého vyjde takmer vždy víťazne práve spomínaný kábel. Ten je zakončený dvomi USB koncovkami. Jedna slúži na pripojenie samotnej klávesnice k PC, druhá zase ako predlžovačka USB 2.0 portu na zadnej strane klávesnice. Ten sa dá šikovne použiť na pripojenie headsetu či iných nenáročných periférii. 

Layout

Rozloženie klávesnice je v štandarde ANSI. Oba klávesy SHIFT sú tak široké a kláves ENTER je jednoriadkový. Popisy klávesov testovanej klávesnice sú anglické, a hoci výrobca ponúka až celkom 10 rôznych prevedení klávesnice vrátane ISO rozloženia, slovenské ani české prevedenie medzi nimi nenájdete.

 

Pridať nový komentár
TOPlist