SK

Razer Mamba Tournament Edition - Mamba pre "chudobných"

Po prvýkrát v histórii Razer vypúšťa dve verzie Mamby. Nadupanú Razer Mamba s dych berúcou odporúčanou cenou a odľahčenú Mamba Tournament Edition. My sa dnes pozrieme na tú druhú menovanú.


Razer Mamba TE - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Vo svete herných periférií sa posledný rok točíme primárne okolo troch vecí - mechanické spínače, RGB podsvietenie a vysoké rozlíšenie senzora. Až na zopár výnimiek sa výrobcovia predháňajú vo vymýšľaní všakovakých farebných efektov, "custom" spínačov, či úpravách firmvéru v presvedčení, že to je presne to, po čom nám, spotrebiteľom, srdce piští...

Do tohto sveta sa snaží zapadnúť aj nová revízia top-end myšky amerického výrobcu. Áno, reč je o Razer Mamba, ktorá je od roku 2009 synonymom toho najlepšieho, čo dizajnové štúdio v segmente myší ponúka. Po prvýkrát v histórii však naraz vypúšťa dve verzie - nadupanú Razer Mamba s dych berúcou odporúčanou cenou 179,99EUR a odľahčenú Mamba Tournament Edition (TE) za stovku.

Obe disponujú senzorom s rozlíšením 16.000DPI, Chroma podsvietením a rovnakou ergonómiou. Výrazný cenový rozdiel ide na vrub dvom vlastnostiam, ktoré TE verzia postráda - bezdrôtový mód a zbrusu novú technológiu Adjustable Click Force. Ako názov napovedá, pri drahšej Mambe môžete priloženým skrutkovačom regulovať silu stisku mikrospínačov od 45 po 95g

Adjustable Click Force - privilégium Mamba 2015 (zdroj: Razer)

Keďže priemerný Slováčisko nie je ochotný vyvaliť štvrtinu výplaty za myš, predpokladáme, že si radšej prečíta recenziu lacnejšej (aj tak stále pomerne drahej) Mamba Tournament Edition. K jej bezdrôtovému veličenstvu sa snáď dostaneme tiež, no až neskôr.

 

Balenie

Balenie myšiek už roky stagnuje prakticky naprieč všetkým značkám a aj napriek rôznym snahám (1, 2) sa každý skôr či neskôr vráti k osvedčenej kombinácii plastového výlisku a otváracej škatule s deklom na suchý zips. Razer ani tentokrát nezabudol nechať myške vyniknúť v krikľavo zelenej a na obale pospomínal všetky kľúčové vlastnosti novej Mamby - vylepšený ergonomický tvar, 5G laser senzor, ultrakĺzavé skejty, 1000Hz polling rate, podpora Razer Synapse (čo by mnohí na škatuli radšej nevideli) a tlačidlá s hyper rýchlou odozvou.. :-)

 

 

Príslušenstvo

Napriek kozmetickým defektom obalu a výstuže obsah odolal nešetrným kuriérskym praktikám so 100% úspešnosťou. Myška dorazila v plnej kondícii, to isté platí pre duo nálepiek, "líbezbríf" Min-Liang Tana a brožúru so stručným návodom.

 

Technické špecifikácie

Razer Mamba TE
Technológia senzora
laserový (PLN-2034 PTE)
Rozlíšenie senzora
16.000DPI
Maximálna rýchlosť
5,3m/s
Hmotnosť
~133g
Odozva
1000Hz
Počet tlačidiel
9, z toho koliesko 3
Rozmery42.5mm - výška
70mm - šírka
128mm - dĺžka
Orientačná cena
Razer Mamba 2015, RZ01-01370100-R3G1 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktuRazer Mamba TE

 

Comments (3)
Von Kedoslav II.
Mam Mambu 16 000 od zaciatku decembra +/-. Plne suhlasim s touto recenziou :D Tiez som mal prvu verziu mamby ako autor. Stara mamba aj po tych rokoch je plne funkcna az na nejake mechanicke chyby. Aj po tych rokoch vydrzi 3 - 4 hodiny bezdratovo. Povrch som zosuchal, lebo uz bol vydrety. A zo spomenutych 2 tlacidiel na ukazovak uz funguje len 1. A nejake tie plastove casti odleteli aj z konektora - avsak stale funkcny. Ako student som jej dal celkom zabrat hlavne castym cestovanim, kde som pravdepodobne zlomil cast jazycka tlacitka na ukazovadle (preto nefunguje). Daroval som ju priatelke, ktorej lacna myska prave prestala posluchat. Co sa tyka novej mamby. Myslim, ze vsetky veci, na ktore som mal vycitku, alebo ktore sa mohli zdat problemove vyriesili resp vylepsili. Zmenili tvar konektora, ktory vyzera byt odolnejsi. Rovnako spominane tlacitka na ukazovadle boli vymenene za stredne odolnejsie (skoda, ze neprisli s lepsou technologiou na ukazovak). Povrch na malicek predlzili, kedze starsie bolo lahke posunut. Zvysili vydrz baterky. A aj wireless adapter dostal mensi facelift. No a vdaka tiltovaniu koliesku mame o 2 tlacitka naviac (stretol som sa s touto technologiou skor a hned som si ju oblubil). Inak, neviem ako autor. Ale prechod z 2009 na novu mi neprisiel naturalny. Najviac trpel malicek, ktory si jednoducho musel zvyknut na novy tvar a niekolkorokocne zvyknute drzanie (a.k.a. muscle memory). Autor mohol dat na porovnanie tvar starsej a novsej. Nie je to brutalny rozdiel, ale je tam citelna zmena. Kazdopadne som presvedceny, ze aj tato mys vydrzi moje nadmerne pouzivanie a zaobchadzanie bezproblemov niekolko rokov kym pride nova verzia :3. Inak zmenu defaultnych nastaveni by som ocenil aj na blackwidow.
Michal Kiradžiev
Ďakujem za komentár. Čo sa tvaru týka, s prechodom som nemal problém, len, ako píšem v článku, tlačidlá na spičke ľavého primaru mi vyhovovali viac. Fotky so starou Mambou som mal v pláne, ale už je chudátko taká zošúchaná a na pohľad škaredá, že som si to rozmyslel... ;-)
fdhfdsh
tu je test tej drahšej http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/periferie/test-razer-mamba-2015-nejlepsi-pocitacova-mys-na-trhu.html
Add new comment
TOPlist