EN

Ford investuje $4,5 miliardy na výrobu elektromobilov

 
Ford Motor Company plánuje investíciu vo výške 4,5 miliardy amerických dolárov, ktorej výsledkom má byť celkovo 13 elektromobilov na cestách do roku 2020.

Investície vo veľkých automobilkách sa v posednom čase zameriavajú predovšetkým na reorganizáciu svojho portfólia produktov. Smerom, ktorým sa vo veľkom začali uberať, sú elektromobily a to aj napriek tomu, že ich predajnosť momentálne nedosahuje očakávané hodnoty. Dôvodom je v dnešných časoch jednak cena elektromobilov, ktoré nie sú dostupné širokej verejnosti, ale predovšetkým nedostatočná infraštruktúra.
 
 
Dôvodom masívnych investícii automobiliek do elektrického pohonu sú prísnejšie emisné normy, ktoré vstúpia do platnosti od roku 2025. Elektrické portfólio Fordu by sa malo rozšíriť o nový Focus, ktorý bude disponovať zrýchleným nabíjaním. Na kapacitu 80% by sa mal dať nabiť v priebehu pol hodiny a očakávaný dojazd by mal byť okolo 160 kilometrov. Ford plánuje v budúcnosti ponúkať okolo 40% svojich produktov v elektrifikovaných verziách.
 
Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Ford, Marka Fieldsa, nie je jasné ako bude automobilka zvládať nárast elektromobilov vo svojej ponuke. Podľa neho sú stále najväčšími prekážkami ceny batérií, nízky dojazd vozidiel a predovšetkým slabá infraštruktúra.
 
Zdroj: theverge
 
Pridať nový komentár
TOPlist