EN

Gmail povoľuje prijať mail s 50MB prílohou, limit na odosielanie sa však nezmenil

 
Jedna z najpoužívanejších mailových služieb, Gmail, zvyšuje limit na prílohy v prijatých mailoch. Po novom tak budú môcť používatelia prijať mail s prílohou až 50MB.

Každý používateľ, ktorý dennodenne posiela e-maily potvrdí, že bez možnosti pripojenia ľubovoľnej prílohy by sa často nezaobišiel. Rovnaký pohľad na vec majú aj vývojári stojaci za službou Gmail, ktorí sa najnovšie odhodlali k zvýšeniu limitu príloh. Doteraz bolo možné z Gmail-ového účtu poslať, prípadne prijať prílohu o veľkosti maximálne 25MB. Dnes sa však situácia zmenila a Gmail povoľuje prijať elektronickú poštu, ktorá v sebe obsahuje prílohu do veľkosti 50MB.
 
 
Používatelia však nebudú nadšení z toho, že limit pre posielanie príloh zostal na pôvodnej hodnote. Prílohy väčšie ako 25MB tak bude možné aj naďalej zdieľať len pomocou Google Drive. Posledná zmena však naznačuje, že v blízkej budúcnosti by sme sa mohli dočkať nárastu limitu aj pri odosielaných správach. Zvýšenie limitu pri prijímaných správach však môže byť aj chytrý krok zo strany Google, ako rýchlejšie zaplniť bezplatný dostupný priestor a používatelia by tak boli donútení k dokúpeniu väčšieho miesta.
 
Zdroj: engadget
 
Komentáre (1)
Pjetro de
To sa mysli uz cely e-mail v standarde MIME posielany cez SMTP kde je ta 50 MB priloha? Lebo ta (kedze je na 99,999999999% iste ze to bude binarny subor) sa tazko bude interpretovat pomocou 7-bitoveho ASCII a v tele mailu bude musiet byt kodovana do base64, ktore velkost zvacsuje cca o 1/3, takze mail bude mat az cca 68 MB. Mail vo formate MIME posielany cez SMTP totiz pozna len 7-bitove znaky (128 znakov ASCII) a nic ine! Ano, bajt ma 8 bitov, v ACSII sa povodne pouzival prebytocny bit ako kontrolny. ACSII uz pred dekakami dostalo vela 8-bitovych rozsireni (windowsove ANSI, ISO-8859-1 az 16, tzv. latin1 az latin16 a mrte dalsich). To ze to situaciu neriesilo a 256 znakov v par desiatkach (jedno-bajtovych) sadach je malo a musel vzniknut (max. 4-bajtovy) unicode (schopny tak ponat max. 256^4 = 4294967296 znakov) je druha vec ... existuje aj base58 co este vynechava tri printable dvojice: 0 a O, l a l, + a / (prve dve sa mozu mylit, lebo sa podobaju)
Pridať nový komentár
TOPlist