EN

Microsoft predáva svetre „Windows Ugly Sweater“ s témou tradičného Skicára

Microsoft pokračuje vo svojom trende svetrov „Windows Ugly Sweater“. Tento rok ich však nerozdáva zdarma, je však možné si ich kúpiť. Z týchto nákupov navyše odvedie minimálne 50000$ neziskovej organizácií „Girls Who Code“.

Spoločnosť Microsoft vytvorila trend svetrov „Windows Ugly Sweater“ už v roku 2018 tým, že zadarmo rozdala niekoľko svetrov s témou Windows 95. Témou tejto série svetrov v roku 2019 bol Windows XP, ktorý bol tiež súčasťou obmedzeného giveaway-u. Teraz je motívom svetra Microsoft Skicár (MS Paint) a skutočne sa dá kúpiť v obchode Xbox Gear Shop. Microsoft však pridáva do ponuky aj predchádzajúce dve verzie svetrov (Windows 95 a Windows XP).

Tento rok spoločnosť Microsoft predajom pomáha neziskovej organizácii „Girls Who Code“, ktorá podporuje ženy v technologickom svete prostredníctvom rôznych akcií, ako napríklad kurzov kódovania. Microsoft daruje 20 dolárov za každý predaný kus z kolekcie „The Windows Holiday Soft-wear shop“, do ktorej patria všetky verzie svetrov „Windows Ugly Sweater“. Microsoft sa zaviazal prispieť minimálnou sumou 50000 dolárov. Táto akcia platí od 1. decembra do 23. decembra 2020.

Svetre „Windows Ugly Sweater“ (MS Paint, Windows XP, Windows 95) je možné kúpiť v obchode Xbox Gear Shop za cenu 69,00$ plus doprava. Lacnejšia a zároveň pomalšia verzia dopravy na Slovensko (6 až 14 dní) vychádza 33,09$, zatiaľ čo expresná doprava (2 až 14 dní) vychádza 44.48$ v čase písania tohto článku. Momentálne sú však už všetky verzie svetrov vypredané a minimálne verzie Windows XP a Windows 95 už naskladnené nebudú (počet kusov bol limitovaný, nakoľko sa predávali iba kusy, ktoré zostali z predchádzajúcich rokov). O motíve MS Paint však nie sú dostupné informácie, kedy a či bude znovu naskladnený. (Jedinou možnosťou je priamo na stránke produktu zadať svoju mailovú adresu a následne dostanete do mailu upozornenie, keď bude produkt dostupný.)

Spoločnosť Microsoft navyše pridáva pozadia MS Paint pre aplikácie Skype a Teams, aby ich bolo možné „zladiť“ so svetrami „Windows Ugly Sweater“.

 

Zdroje: Xbox Gear Shop, Twitter

Pridať nový komentár
TOPlist