Niekoľko zákazníkov, ktorí si cez Amazon objednali APU od AMD nahlásilo, že nedostali to za čo zaplatili, ale falošný AMD procesor.
Problémovým kúskom je konkrétne AMD A8-7600. Zákazníci si bežným spôsobom objednali tento procesor zo stránok Amazonu, no keď zásielka dorazila zistili, že procesor nefunguje. Pri dôkladnejšom prezretí procesora navyše odhalili, že procesor jednoducho do patice celkom nepasuje.
Procesor A8-7600 je totiž určený do patice FM2+, avšak procesor, ktorý dostali zákazníci nebol určený pre tento socket. Miesto objednaného APU totiž dostali iný, starší a lacnejší AMD procesor. Podvodníci zrejme odstránili IHS z A8-7600 a nasadilo ho na staršie procesory, ktoré sa potom predávali ako procesor A8-7600. Vrchná strana tak mohla zákazníkov oklamať, spodná strana procesora však už hovorila jasnou rečou a rozloženie pinov bolo úplne iné ako by malo byť.
Podľa nemeckej stránky Computer Base dostali zákazníci miesto želaného APU starší procesor Athlon 64 X2 5200+ pre socket AM2. Ak sa teda zákazníkom podarilo tento procesor narvať do FM2+ patice mohlo dôjsť nie len k poškodeniu procesora, ale aj základnej dosky. Problém sa zatiaľ vzťahuje iba na APU A8-7600 a vyskytol sa iba vo Veľkej Británii, no zákazníci by mali byť opatrní pri výbere tohto procesora.
Vľavo falošný AMD A8-7600 procesor, vpravo skutočný
Zatiaľ sa totiž nevie kto za týmito podvodmi stojí a je tiež možné, že svoju "výrobu" falošných procesorov rozšíri na iné modely nevynímajúc Intel procesory. Amazon a AMD spolu s miestnymi orgánmi už na vypátraní podvodníkov pracujú a AMD samozrejme do obehu žiadne falošné procesory nedáva.
Zdroj: tomshardware
m2fizy
BiGTomEE