EN

Nová aplikácia Beeper - všetky chatovacie služby v jednej aplikácií

Zakladateľ spoločnosti Pebble, ktorá ako prvá prišla so smart hodinkami, predstavil svoj nový projekt, ktorý spája 15 najznámejších chatovacích platforiem do jednej aplikácie.

Prostredníctvom tejto aplikácie je možné mať takmer všetky vaše chatovacie aplikácie na jednom mieste, čo eliminuje potrebu otvárať a kontrolovať správy v aplikácií každej platformy. Namiesto toho sa Beeper stáva „mostom“, ktorý zjednocuje väčšinu rôznorodých chatovacích aplikácií do jednej schránky, z ktorej môžete komunikovať s takmer každým prostredníctvom ktorejkoľvek platformy. Beeper navyše sľubuje pridať do aplikácie ďalšiu chatovaciu platformu každých niekoľko týždňov.

Aktuálne podporované služby sú Signal, Instagram, Beeper network, iMessage, Twitter, Slack, WhatsApp, Matrix, Skype, Hangouts, Android Správy (SMS), IRC, Discord, Telegram a Facebook Messenger.

Podobné aplikácie už vznikli aj v minulosti, ale nedosiahli požadovaného úspechu. Či sa táto aplikácia na trhu ujme ukáže až čas. Zlúčenie toľkých rôznych komunikačných protokolov pravdepodobne prinesie aj obmedzenia. Zatiaľ nie sú známe presné podrobnosti, avšak problémovým by napríklad mohlo byť vytváranie skupín prostredníctvom aplikácie Beeper. Tiež sa pravdepodobne nebudú pridávať reakcie na správy ako napríklad v originálnej aplikácií služby Facebook Messenger.

Žiadna z predchádzajúcich služieb podobného konceptu však do ponuky pre používateľov bez Apple zariadení nezahrnula službu iMessage. Spôsob, ktorým túto službu aplikácia dovoľuje používať, je oveľa zaujímavejší, avšak pre niektorých by mohol byť mierne nepraktický. Nie je to totiž čisto softvérové riešenie. V prípade, že nemáte prístup k zariadeniu Mac, iPhone alebo iPad, vám Beeper pošle starý jailbreaknutý iPhone, ktorý bude slúžiť ako „most“.

Beeper je však, bohužiaľ, predplatná služba a stojí až 10$ mesačne.

 

Zdroje: Beeper, Twitter

Pridať nový komentár
TOPlist