EN

Slovenský projekt Navizoo je prvou navigáciou v zoologickej záhrade a mieri do celého sveta

Slovenský projekt Navizoo vydal aplikáciu, ktorá pomôže užívateľom sa na základe lokalizácie a detailných máp lepšie orientovať v zoologických záhradách. Užívatelia majú okrem navigácie k dispozícii aj lokalizáciu zvierat, prístupy k zaujímavostiam, ako aj k tipom na občerstvenie. Aktuálne sa v Navizoo nachádzajú všetky zoo v Českej Republike a na Slovensku. Cieľom startupu je prehĺbiť zážitok z návštevy zoologickej záhrady a spríjemniť čas strávený s rodinou a priateľmi. Aplikácia je dostupná pre iOS a Android.

Navizoo má globálne ambície, no štartovacou líniou je v prvom rade vytvorenie si pevnej základne užívateľov na českom a slovenskom trhu. „Bolo pre nás samozrejmé, že v prvom rade Navizoo poskytneme návštevníkom zoo v Čechách a na Slovensku. Máme tu dobré zázemie, zoologické záhrady sú na výbornej úrovni a už dnes sa môžeme pýšiť viacerými partnerskými zoo, ktoré s nami úzko spolupracujú. V Navizoo navyše podporujeme partnerské zoo v starostlivosti o zvieratá, o to viac nás teší, že začíname pôsobiť práve v ČR a SR,” hovorí o rozhodnutí začať s Navizoo v strednej Európe CEO a zakladateľ startupu Róbert Marchevka.

Jadrom Navizoo je lokalizácia návštevníka na detailnej mape zoo, na ktorej sú navyše k dispozícii umiestnenia všetkých zvierat, atrakcií, reštaurácií alebo špeciálnych udalostí, ktoré má konkrétna zoo k dispozícii. „Našim cieľom je prehĺbiť zážitok návštevníkov so zoo. Nesnažíme sa ich pozornosť odviesť od zvierat k smartphonom, práve naopak, Navizoo slúži ako pomôcka a šetrič času, vďaka ktorému zároveň návštevníkom nikdy neunikne to najlepšie, čo zoo ponúka,” vysvetľuje princípy Navizoo Róbert Marchevka.

Po stiahnutí je aplikácia prvých 30 minút každému užívateľovi dostupná v premium verzii so všetkými funkciami. Po uplynutí doby je na každom návštevníkovi či si zaobstará platenú verziu s pokročilými funkciami. Navizoo však vždy svojim užívateľom dá k dispozícii mapu zoo a umiestnenie zvierat. „Navizoo je tvorený čiastočne našim tímom a čiastočne desiatkami rozhovor s užívateľmi. Všetky funkcie, vylepšenia, a dokonca aj forma spoplatnenia, vznikli na základe komunikácie našich užívateľov,” dodáva Marchevka.Lokalizácia návštevníkov a zvierat, informácie ku každému zvieraťu v 12-tich jazykoch a tipy na atrakcie nie sú všetko. Tím stojaci za Navizoo plánuje rozšírenie funkcií o notifikácie na atrakcie v okolitých zoo, nákup vstupeniek online, prehľad navštívených zoo, rozšírené funkcie na zdieľanie zážitkov alebo upozornenia na kŕmenie zvierat. „Plány sú samozrejme veľké a ambície globálne. Začíname doma, ale už čoskoro budú k dispozícii ďalšie funkcie, desiatky nových máp zoo po celom svete. Už dnes pracujeme na mapách maďarských zoo a rýchlym tempom svoju ponuku rozširujeme. Tešíme sa z úvodnej pozitívnej odozvy na Navizoo a už teraz pracujeme na vylepšeniach,” komentuje Róbert Marchevka budúcnosť a plány startupu.

Aplikácia Navizoo pre iOS

Navizoo pre Android

Zdroj: Tlačová správa
 

Komentáre (3)
peto166
skvele! :) vzdy ked som bol v zooo, som sa tesil na pavilon s hadmy pavukamy a inou exotickou havedou, no nikdy som to nenasiel... :( ..tak snad konecne trafim... xD
Pcfans

Držím Vám palce : -)

AM

Skvelé!
Takže po tom, čo sme prestali byť schopní čítať v mape, nebudeme schopní orientovať sa ani na základe značení a značiek. Ako bonus pridáme fakt, že výlet do zoo stratí zmysel, pretože budeme neustále napojení na elektroniku a online.

Pridať nový komentár
TOPlist