EN

Snapchat predstavil slnečné okuliare s kamerou

 
Spoločnosť Snapchat prekvapila predstavením nového kusu hardvéru. Ide o slnečné okuliare schopné nahrávať video.

Snapchat poznáme výlučne ako komunikačnú službu, pomocou ktorej je možné pohodlne si vymieňať fotky. Ide jednoducho o spoločnosť, ktorá sa primárne sústredí na softvér a je preto prekvapením, že v piatok oficiálne odhalila hardvérový produkt, ktorým sú okuliare Spectacles. Nejdeš však o prvý kus hardvéru z dielne tejto firmy a Snapchat má už na svedomí zásobník na ľad, batoh, či uterák na pláž.
 
 
Okuliare vyzerajú na prvý pohľad ako imidžové slnečné okuliare, no obsahujú objektív so 115-stupňovým pozorovacím uhlom a s filtrom, ktorý fotkám dodáva efekt rybieho oka. Na ráme sa nachádza tlačidlo, po stlačení ktorého okuliare vyrobia presne 10 sekúnd dlhý videozáznam. Ak toto tlačidlo stlačíte 3x po sebe, okuliare vyrobia 30-sekundový záznam. Technické detaily videa však spoločnosť neprezradila a zatiaľ tak nepoznáme rozlíšenie videa. Zaujímavosťou je, že okuliare nahrávajú video v tvare kruhu, nie obdĺžnika, čím chce firma docieliť záznam sveta tak, ako ho vidia ľudské oči.
 
 
Nahrané videá je možné do smartfónu s Androidom alebo iOS preniesť cez Wi-Fi alebo Bluetooth. Batéria na jedno nabitie vydrží celý deň. Spectacles budú dostupné niekedy na jaseň a to v čiernej, šedozelenej a korálovej farbe. Cena je stanovená na $129. Mimochodom, spoločnosť Snapchat zároveň oznámila, že sa premenuje na Snap Inc. Meno komunikačnej služby však zostáva Snapchat.
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist