EN

Sony Alpha 1: Nová vlajková loď medzi fotoaparátmi

Nová vlajková loď spoločnosti Sony, bezzrkadlovka Sony Alpha 1, sa zdá byť splneným snom pre fotografov športov a divočiny.

Sony Alpha 1 je vďaka svojmu 50.1 megapixlovému full-frame senzoru Exmor RS schopná nepretržitého snímania fotografií rýchlosťou 30 snímok za sekundu a záznamu 8K videa so snímkovou frekvenciou 30 snímok za sekundu. Veľkou výhodou je „rýchly“ systém systém automatického zaostrovania (AF) a automatickej expozície (AE) - v modeli Alpha 1 dokáže vykonať až 120 výpočtov za sekundu. Alpha 1 tiež obsahuje vylepšenú technológiu Eye AF.

Sony Alpha 1 je prvým zariadením s funkciou Eye AF, ktorá pracuje nielen na ľuďoch, ale aj na vtákoch. Spoločnosť Sony tvrdí, že AF systém dokáže „sledovať a zaostriť na vtáčie oči aj vtedy, keď vták náhle vzlietne alebo sa zmení kompozícia“.

Alpha 1 má päťosú stabilizáciu obrazu v tele a štandardný rozsah citlivosti ISO 100 až 32 000 (u fotografií to môže byť až 50 až 102 400) a schopnosť snímať až 155 full-frame komprimovaných fotiek vo formáte RAW alebo 165 full-frame fotiek vo formáte JPEG s rýchlosťou až 30 snímok za sekundu a tichou elektronickou uzávierkou pri zachovaní plného sledovacieho výkonu AF a AE. Spoločnosť Sony tiež tvrdí, že znížila rolling shutter efekt a že bezzrkadlovka Alpha 1 dokáže prispôsobiť rýchlosť uzávierky frekvencii blikania LED osvetlenia. Čo sa týka videí, Alpha 1 dokáže nahrávať 10-bitové 8K video pri 30 snímkach za sekundu a 4K video pri 120 snímkach za sekundu.

Alpha 1 má elektronický OLED hľadáčik s frekvenciou 240 snímok za sekundu a zorné pole UXGA, dva rozširujúce sloty pre karty SDXC a SDHC (kompatibilné s UHS-I alebo UHS-II) alebo CFexpress Type A, port USB-C (USB 3.2), port Micro-USB, Bluetooth 5.0, dvojpásmové WiFi pripojenie, 3.5mm jack na mikrofón a ethernetový port. Bezzrkadlovka má tiež zabudovaný mikrofón a mono reproduktor.

Full-frame bezzrkadlovka je schopná na jedno nabitie zachytiť až 430 snímok alebo 145 minút videozáznamu pri používaní hľadáčika, pri používaní LCD displeja je to 530 snímok alebo 150 minút videozáznamu.

Spoločnosť Sony stanovila cenu modelu Alpha 1 na 7 299 eur. Distribúcia sa začne v marci 2021.

 

Zdroje: Sony, Sony

Pridať nový komentár
TOPlist