Spoločnosť SilverStone nám prináša v podstate už štvrtú odnož Tundra chladičov. Po pôvodných TD02 a TD03 dorazili
„evolučné“ TD03-E a TD02-E a iba nedávno túto modelovú radu rozšírili štíhle chladiče TD03-SLIM a TD02-SLIM. Takmer v rovnakom čase však dorazili varianty zamerané na čo najnižšiu cenu s prívlastkom LITE. Hlavné črty plnohodnotných Tundra chladičov zostali, no LITE modely prinášajú aj niektoré kompromisy za cieľom zachovania čo najnižšej ceny. Ak však nie ste fanúšikom plastov, nebudú sa vám páčiť.
Podstatné zmeny
Oba modely predstavujú takzvané all-in-one vodné chladiče, ktoré netreba napĺňať a ide tak o bezúdržbový systém. Vo svojej podstate sa tak nové LITE modely od predchádzajúcich Tundra modelov neodlišujú, no zopár rozdielov nájdeme.
Prvý rozdiel spočíva v dizajne krabíc, ktoré sú obyčajné kartónové. Podstatnejší rozdiel, ktorý je patrný už pri pohľade spočíva však v dizajne pumpy. Nezmenil sa však len tvar či farba, ale aj použité materiály. Kov nahradil lacnejší a menej odolný plast a celistvú základňu kazí niekoľko skrutiek. Šetrilo sa aj na materiály pre kovové konzoly pre uchytenie, ktoré nie sú hliníkové a sú menej robustné.
Veľmi decentne sa zmenili rozmery radiátorov u oboch LITE chladičov, čo sa však podľa špecifikácii výrobcu zmenilo markantne je hmotnosť oboch chladičov. Menší TD03-LITE schudol oproti TD03-E o viac ako 300g a väčší TD02-LITE je ľahší od TD02-E až o viac ako pol kila. Podotýkam, že ide o hmotnosť bez ventilátorov. Vlnkovitý dizajn však zostal.
Pre niekoho dôležitou zmenou je aj zmena v dĺžke záruky. U „ečkových“ modelov poskytoval výrobca nadštandardnú, 5 rokov dlhú záruku, tu je záruka už 3-ročná. Posledným odlišným prvkom, ktorý sa týka iba TD03-LITE je, že tento model stratil jeden ventilátor a má tak na rozdiel od TD03-E iba jeden.
Inak zostáva všetko po starom. Nezmenil sa materiál hadíc, použité ventilátory (bohužiaľ) či princíp montáže. Ako sa však zmenil výkon? Uvidíme o chvíľu.
Pridať nový komentár