EN

Mini Cooper SE – legendárne Mini trochu inak

Po BMW i3 sa mi dostalo možnosti otestovať ďalšie elektrické vozidlo od tejto značky. Tentokrát pôjde o britského výrobcu Mini, ktorý patrí od roku 2000 práve pod BMW. Nepôjde o žiadne iné auto ako o legendárny model Cooper. Elektrická verzia tohoto modelu ma sprevádzala po dobu jedného týždňa. Na ranné vyzdvihnutie u dealera BMW som sa naozaj tešil.

 


Dizajn

Mini Cooper upúta svojím ikonickým dizajnom na prvýkrát a je jedno, či sa pozeráte na benzínovú alebo elektrickú verziu. Ak by Cooper Electric nemal špeciálne kolesá, od toho normálneho by ste ho ani neodlíšili.

 

Po dizajnovej stránke sa tu takmer nič nezmenilo. Aj keď všeobecne na autách nemám rád bielu farbu, Cooper so žltými prvkami vyzerá naozaj dobre. Žltá farba sa dostala na spätné zrkadlá, na pás prednej masky a na logá reprezentujúce E ako Electric – vkusne a vhodne zvolené miesta.

 


Mini Cooper, ktorý som mal na test, mal sklenenú strechu rozdelenú na dve časti – prvá časť nad vodičom sa dala sťahovať, druhá nad zadnými sedačkami už nie. Je tu možnosť aspoň stiahnuť slnečnú clonu a mať v aute viac prirodzeného svetla.

 


Svetelná výška Cooper Electric je len 128mm (Cooper približne 140mm, Ford Fiesta ST - 121mm, Fiat 500 – 143mm) a je jasné, do akého segmentu elektrická verzia mieri. Prirátajte k tomu elektrický motor s výkonom 184 koní a pozeráme sa na štýlové auto so športovým duchom.  

  

Pridať nový komentár
TOPlist