EN

aeris muvman - hýbte sa po sediačky

Dnes to nebude o lekciách zo správneho sedenia, ani poučovaní o tom kedy si dávať prestávky, prechádzať sa alebo aké strečingové cvičenia praktizovať každých XY minút. Skôr sa zameriame na to, ako si sedenie spríjemniť, resp. skombinovať so státím.


aeris muvman - Predstavenie, Špecifikácie

Sedavé zamestnanie a s ním súvisiace chronické ochorenia sú čoraz častejšie diskutovanými témami. Bolesti chrbtice, stuhnuté svalstvo, nadváha alebo zvýšené riziko srdcovo-cievnych ochorení - to sú len niektoré z následkov niekoľko hodinového čumenia do monitora, ktoré u niektorých nie výnimočne presiahne 10 hodín za deň (veď predsa, po príchode z práce treba opáčiť najnovší herný titul :-))

V poslednom čase zaznamenali doslova boom ergonomické, prevažne hráčsky orientované stoličky s rôzne nastaviteľným kadečím, bedrovými a hlavovými vankúšmi, typicky tvarované na 80 kilového hráča s výškou do 180cm. Ak ste objemnejší alebo vyšší, väčšinou máte smolu, sedenie na nich je skôr utrpením ako potešením. Tieto kreslá majú v zásade jednu nevýhodu - treba na nich sedieť.

Line-up kresiel Vertagear (zdroj: Vertagear).

Keďže patríme medzi podobne sedavo postihnutých jedincov, rozhodli sme sa pre stavbu zdravšieho ergonomického pracoviska, po anglicky označovaného aj ako sit-stand (sed-stoj). Základom takéhoto priestoru je či už mechanicky alebo elektricky polohovateľný stôl, za ktorý si viete normálne sadnúť, no v prípade potreby môžete pracovnú dosku zodvihnúť o desiatky centimetrov a pracovať po stojačky, prípadne zapretý o adekvátne navrhnutú stoličku (hovorme tomu polostátie).

Státie ako také je vždy príjemným osviežením, no tiež, rovnako ako sedenie začne byť po pár desiatkach minút otupné, pretože sa všetka váha prenáša na chodidlá. Preto sme hľadali riešenie, ktorým dokážeme pokryť obe polohy - sed i polostoj. Po pár dňoch gúglenia nám do oka padol dizajnovo podarený, jednoduchý a pritom efektívny kúsok nemeckého štúdia aeris - stolička muvman.

aeris muvman (zdroj: aeris).

 

Špecifikácie

Stolica k nám dorazila v prekvapivo malej bezpohlavnej škatuli, bez akejkoľvek vizualizácie produktu či marketingových pokecov na obale - bledo hnedý kartón s malým nápisom - muvman. Základné špecifikácie stoličky sme zosumarizovali v tabuľke nižšie, pre viac informácií a prehľad dostupných variantov vám odporúčame navštíviť stránku s konfigurátorom.

aeris muvman (naľavo).

aeris muvman
Farba sedáku
zelená, modrá, čierna, šedá
Rozmery sedáku 34x32cm
Materiál sedáku
88% polyester, 12% polyuretán
86% PVC, 9% polyester, 5% bavlna (Factory verzia)
Farba základne
čierna, šedá
Rozmery základne
priemer 38cm
Polohovateľnosť
51-84cm
60-93cm (zvýšená verzia muvman high)
Hmotnosť
6,3kg
Nosnosť
120kg
Orientačná cena ~400EUR s DPH
Stránka produktu aeris muvman

 

Komentáre (4)
MQ
Vsetko to vyzera super, ale ta cena to doslova zabila. Takze mi nezostava nic ine, len ako kazdemu trochu zrucnejsiemu.... urobit si ju sam. Potom sa uz konecne dokopem aj k tomu, ze si urobim aj vyskovo polohovatelny stol. Pretoze mna zo sedenia neboli chrbat, ale kolena. Aj s prerabkou stola by ma to nemalo stat viac, ako 100Eciek. Vdaka za tip.
Vikk
PRESNE! Kolena aj mna boleli. No na ten stol by som si netrufol sam ho robit. Kupil som si nedavno, zhruba mesiac dozadu z Ikea stol Skarsta za 200 a nelutujem. A tiez pokukujem po stolicke, ale 400 je extrem.
Michal Kiradžiev
j, SKARSTA je manual, uvazoval som o nom, nakoniec som sa rozhodol pre elektricky, tiez z IKEA. ten na fotkach v recenzii je BEKANT, kupil som len samotne nohy a dosku vyrobil stolar na mieru. http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/00255256/#/50255254 muvman je cenovo palka, aktualna cena je uz ale "len" cca polovica uvadzacej z roku 2006... :-)) nieco podobne je mobis (iny uhol naklonu tyce a iny sedak), cena vsak takmer identicka... http://store.focalupright.com/mobis-seat-p/ffs-1000.htm
Ján Kisty
zaujimavy koncept a netradicna recenzia :)
Pridať nový komentár
TOPlist