Po kúpe novej grafickej karty Sapphire Radeon X1950XT som sa rozhodol už po pár minútach prevádzky vymeniť stock chladenie za niečo účinnejšie a hlavne tichšie. Na predchádzajúcich grafických kartách som už dlhú dobu používal Zalman VF700AlCu, chcelo to však už zmenu. Moju pozornosť upútal chladič grafických kariet od známej firmy
Thermalright, model HR-03. A ten si preklepneme v mojej prvej recenzii.
Balenie
Mojou zásadou je, že žiadny hardware netaktujem, kým nezabezpečím dostatočné chladenie. Ani grafická karta nie je výnimkou, a preto v tejto recenzii budú porovnané teploty Sapphire Radeon X1950XT so stock chladičom a s chladením od Thermalrightu. Taktiež vyskúšam možnosti taktovania uvedenej grafickej karty s použitím HR-03.
Balenie chladiča ničím neprekvapí. Firma Thermalright na svoje výrobky používa klasické kartónové škatule a ani pri HR-03 tomu nie je inak. Jasným znakom je len modré logo Thermalright. Až nenápadný nápis na boku balenia prezrádza, čo sa vlastne vo vnútri skrýva. Je to pre firmu charakteristický dizajn. Ušetrí zopár korún na balení. Len mám pocit že na cene produktov sa to neprejavuje.
Po otvorení to už začína byť zaujímavejšie. Hneď sa nám naskytne pohľad na samotný chladič, ktorý je ako vždy precízne zabalený vo fólii. Vedľa chladiča je menšia škatuľka, v ktorej sú uložené všetky súčasti potrebné k inštalácii.
Potešilo ma, že myslia aj na majiteľov domácich zvierat a pridali aj niečo navyše. V škatuli je teda 5ks matíc M2, 5ks skrutiek M2x10, 5ks čiernych gumičiek, zadný backplate s plastovým krížom, 7ks bežných pasívov na pamäte, 4ks znížených pasívov na pamäte, držiak základne, 2ks spony na uchytenie ventilátora, veľká tuba teplovodivej pasty a samozrejme nálepka na skrinku.
Chladič je dodávaný bez ventilátora, čo hodnotím veľmi pozitívne, nakoľko cena nie je zbytočne ešte navýšená a majiteľ si môže ventilátor vybrať podľa vlastných potrieb.
barco
AmOK
bubo47
midlet
D1nd0
crux2005
midlet
Bdurex
midlet