Nadpis môže znieť trochu komicky, no zariadenie Pavlok sa skutočne pokúša udržať užívateľa v konaní správnych vecí. V prípade, že tomu tak nie je dokáže majiteľovi uštedriť zásah elektrickým prúdom.
Máme tú ďalší start-up projekt, ktorý by sa dal označiť za výchovný prostriedok. Pavlok spadá do kategórie nositeľných doplnkov, no nie sú to žiadne hodinky, či fitnes náramok na ruku. Aj Pavlok je síce možné nosiť na ruke ako náramok, môže byť však tiež umiestnený kdekoľvek na tele pomocou samolepiacej pásky.
Jeho cieľ je jasný - dohliadnúť na to, že sa užívateľ vyhýba nesprávnym veciam. Spolu s Pavlok-om dostanete aj aplikáciu pre smartfón, v ktorej si navolíte činnosti, ktorým sa chcete vyvarovať. Následne umiestnite Pavlok niekam na telo a robíte čo chcete. Ak však budete robiť niečo zo zoznamu zakázaných činnosti, ktorý ste predtým vytvorili v aplikácii, Pavlok začne nahlas pípať, blikať, vibrovať, či vám dokonca dá zásah elektrickým prúdom. Veľkosť elektrického zásahu je približne rovná zásahu statickou elektrinou. Ako bonus dokáže aplikácia užívateľa strápniť a zverejní to čo robí na Facebooku. Tvorcovia zariadenia tvrdia, že takéto pripomínanie dokáže zvýšiť šancu na úspech až o 80%.
Aplikácia bude mať zo začiatku niekoľko predefinovaných činností, ktorým sa chcete vyhnúť. Tak napríklad môžete si zvoliť márnenie času online, dlhé sedenie bez pohybu, jedenie vo fast foode alebo odkladanie budíka. Ak spravíte niektorú z týchto vecí Pavlok vás upozorní.
Ako vlastne Pavlok vie, že robíte niektorú zo "zlých" činností? Prístroj v sebe kombinuje sledovač aktivity a akcelerometer vďaka čomu sleduje užívateľské návyky, činnosti, ktoré užívateľ robí a napríklad aj to kedy spí. Pavlok je kompatibilný so smartfónmi so systémom iOS alebo Android a pripája sa k ním cez Bluetooth 4.0. Tvorcovia sa snažia získať požadovanú sumu prostredníctvom kampane Indiegogo. Už teraz môžete získať Pavlok za $129. Ak bude projekt úspešný očakáva sa, že maloobchodná cena vzrastie na $149. Prvé dodávky by v prípade úspechu mali začať v apríli 2015.
zdroj: gizmag
Trdlovnik