SK

Vďaka Samsungu budú mať smartfóny už čoskoro 6GB RAM

 
Doba, keď bude mať smartfón viac RAM ako obyčajný notebook je možno za rohom. Otázka je, či to naozaj potrebujeme.

Popredný výrobca pamäťových čipov, spoločnosť Samsung, dnes oznámil, že zahájil masovú výrobu 12Gb LPDDR4 RAM čipov. Tieto čipy využívajú 20nm výrobný proces a pôjde o prvé pamäťové čipy na svete s takouto vysokou kapacitou. Zaujímavé tiež je, že tieto čipy pracujú na vysokej frekvencii 4266MHz. Samsung tvrdí, že ich nové čipy umožnia výrobu smartfónov s 6GB RAM. Jeden 12Gb čip poskytne kapacitu 1,5GB a spojením 4 takýchto čipov dosiahneme 6GB.
 
 
Nové čipy samozrejme výrobca prezentuje v dobrom svetle a sľubuje, že budú o 30% rýchlejšie ako súčasné 8Gb čipy, pričom spotrebujú o 20% menej energie. Navyše, 6GB čipy vraj zaberajú rovnako veľa miesta ako 3GB LPDDR4 čipy. 
 
Práve Samsung začal ako prvý v decembri 2014 vyrábať 8Gb (1GB) LPDDR4 čipy, vďaka ktorým majú niektoré špičkové smartfóny ako OnePlus 2, Samsung Galaxy S6 Edge+ či Galaxy Note 5 4GB RAM. Samsung však tvrdí, že táto méta bude pokorená už čoskoro a budúce vlajkové lode dorazia so 6GB RAM, ktoré umožnia „bezproblémový multitasking a maximálny výkon v posledných verziách operačných systémov“. Uvidíme, aký reálny prínos v skutočnosť 6GB RAM prinesú a či nepôjde len o marketingový trik typu „viac pásikov, viac Adidas“.
 
Zdroj: phonearena
 
Komentáre (3)
DrStevko
pre Samsung nadstavbu UI je to stále málo...
Kalo
"...ktoré umožnia „bezproblémový multitasking..." Dá sa to brať tak, že uznávajú, že so súčasným hardwérom beží Android len problémovo?
uno123
Bez problemovo bezal cisty android uz pred 4 rokmi, to len vyrobcovia ho sabotovali zbytocne narocnymi nadstavbami.
Add new comment
TOPlist