SK

Sony povolí rozšírenie SSD diskového priestoru konzol PlayStation 5

Možnosť rozšírenia úložiska formou aktivácie doplneného sekundárneho SSD disku v slote M.2 NVMe príde do konzol PlayStation 5 prostredníctvom aktualizácie firmvéru v lete tohto roku.

Spoločnosť Sony uviedla svoju najočakávanejšiu konzolu PlayStation 5 ešte v minulom roku. Odvtedy si konzola získala obrovskú popularitu po celom svete. Podľa novej správy portálu Bloomberg je spoločnosť konečne pripravená sprístupniť používateľom od tohto leta možnosť rozšírenia úložiska pridaním ďalšieho SSD disku do rozširujúceho M.2 NVMe slotu, ktorý bude aktivovaný prostredníctvom aktualizácie firmvéru.

„Ako už bolo skôr oznámené, pracujeme na tom, aby sme umožnili rozšírenie úložiska M.2 SSD pre PlayStation 5. Načasovanie nebolo oznámené a podrobnosti budú oznámené neskôr,“ uviedol hovorca spoločnosti Sony pre portál Bloomberg. Podľa zdroja portálu Bloomberg aktualizácia firmvéru navyše zvýši rýchlosť ventilátora konzoly, keďže je herná konzola dodávaná s extrémne rýchlym zabudovaným SSD diskom, ktorý už sám o sebe generuje množstvo tepla a pridaním SSD disku tretej strany sa množstvo generovaného tepla ešte zvýši.

Už v októbri minulého roku nám teardown video konzoly PlayStation 5 ukázalo, aké jednoduché je dostať sa k rozširujúcemu slotu pre sekundárny SSD disk, avšak táto funkcionalita nie je dodnes sprístupnená. Pred uvedením konzoly na trh spoločnosť Sony uviedla pre portál The Verge, že táto funkcia je „vyhradená pre budúcu aktualizáciu“.

Konzola PlayStation 5 má od výroby vstavaný SSD disk na ukladanie hier, aplikácií a médií s kapacitou celkom 825GB, z čoho je používateľovi prístupných iba 667GB. Možnosť pridania ďalšieho SSD úložiska pomôže používateľom zachovať si na diskoch konzol viaceré hry, pretože moderné tituly zaberajú stále viac a viac diskového priestoru (napríklad hra Call of Duty: Black Ops Cold War zaberá viac ako 130GB). Otázne však zostáva, ako ovplyvní zvýšenie otáčok ventilátora samotnú hlučnosť konzoly.


Prečítajte si tiež: Čierne kryty sú už dostupné aj pre PlayStation 5 Digital Edition


 

Zdroje: Bloomberg, The Verge

Add new comment
TOPlist