EN

Modifikácia skrinky od eSPe-ho

eSPe zaslal po čase príspevok určený do casegalérie. Jedná sa o jeho PC skrinku, ktorá prešla výraznou zmenou, čo sa týka nielen vonkajšieho, ale aj vnútorného vzhľadu. Na svoje si prídu hlavne prívrženci UV svetla a UV reaktívnych vecí..  

Predný panel s tlačidlami power a reset bol trochu vpustený dovnútra takže sa dal celkom fajn vyrezať a povrch ostal nepoškodený. Nahradil som ho plexisklom do ktorého som vyvŕtal otvor pre 8cm ventilátor AC s manuálnou reguláciou otáčok (podsvietený modrými diódami). Plexi som zdrsnil brúsnym papierom aby nebolo priehľadné a aby zachytávalo svetlo z fanu. Tiež som do plexi namontoval nové tlačidlá.

Ochranná mriežka na ventilátore je z chladiča na cpu Titan a nastriekaná vo farbe skrinky. Do boku a na vrch skrinky som vyrezal otvor a "zasklil" ho plexi.  Je prilepené obojstrannou lepiacou páskou. Fan na zadnej strane skrinky a na zdroji som vymenil za AC s termočidlom pre čo najnižší hluk. Fan Titan na CPU ma znížené otáčky cez odpor. Mal som trošku problém s káblami, našiel som však doma hadice zo sprchy a tak so ich použil a spravil trochu poriadok.

Skrinka je podsvietená jednou (zatiaľ) UV katódou. Niektoré komponenty na doske sú natreté žltou a červenou modelárskou farbou Revell luminous. Celá skrinka je nastriekaná modrým lakom s metalickým efektom a vrstvou bezfarebného laku.

Hardisk je umiestnený vo vrchnej pozícii pred mechanikou CD-ROM - pomocou setu od firmy Titan, ventilátory vpredu boli vysokootáčkové, takže som znížil napätie pomocou odporu. Ešte som vyrezal spodnú stranu na zdroji kvôli prúdeniu vzduchu na vrchu skrinky. Plánujem zakúpiť panel na manuálnu reguláciu otáčok, display na LPT port a na plexi niečo nakresliť UV reaktívnou fixou.

Úpravy sú v podstate len vizuálne, do zvyšovania výkonu som nejako extra nezasahoval. Snažil som sa tiež aby bol počítač čo najmenej hlučný. S technických údajov akurát to, že je tam Athlon 2000 MHz pretaktovaný na 2200 MHz, takže žiadny brutálny overclocking sa nekonal.

Ostatne s použitými súčiastkami by ani nebol možný. Teplota CPU pri zaťažení 45°C  - v kľude 39°C.

S pozdravom eSPe

Pridať nový komentár
TOPlist