EN

256GB miesta v smartfóne vďaka Samsungu už onedlho

 
Nasledujúce vlajkové lode výrobcov smartfónov môžu priniesť aj verziu s 256GB vnútorného úložiska a to vďaka Samsungu a jeho pamäťovým čipom s V-NAND bunkami.

Kórejská spoločnosť Samsung sa špecializuje aj na výrobu pamäťových čipov a vo štvrtok oznámila, že zahájila masovú produkciu nových 256GB pamäťových čipov pre smartfóny a iné mobilne zariadenia. Nové čipy sú menšie ako microSD karty vďaka V-NAND technológii a bude to tak prvýkrát, čo smartfóny ponesú úložisko o veľkosti 256GB.
 
 
Nové pamäte nebudú navyše žiadnym „slimákom“. Založené budú na UFS 2.0 štandarde a Samsung tvrdí, že prinesú až dvojnásobnú rýchlosť oproti bežným SSD do SATA rozhraní. V reči konkrétnych čísel výrobca sľubuje sekvenčnú rýchlosť čítania až do 850MB/s a sekvenčnú rýchlosť zápisu 260MB/s vďaka dvojici liniek, s ktorými budú čipy spojené so zvyškom komponentov. Počet I/O operácii za sekundu je pri čítaní stanovený na 45 000, pri zápise je to 40 000IOPS. Predchádzajúca generácia UFS podporovala iba 19 000IOPS a 14 000IOPS pri náhodnom čítaní resp. zápise dát.
 
Ak teda máte napríklad nejaký 90-minútový film v 4K rozlíšení o veľkosti 5GB, s použitím USB 3.0 kábla by ste ho mali dokázať presunúť za 12 sekúnd (samozrejme za predpokladu, že film kopírujete na médium, ktoré podporuje vysoké rýchlosti zápisu). Samsung tiež o nových pamätiach hovorí, že zvládnu Ultra HD prehrávanie videí a súčasný multitasking čo znamená, že by váš smartfón plynule mal zvládať prehrávanie 4K videa a používanie iných aplikácii bez sekania.
 
Ktorý smartfón ako prvý ponesie 256GB pamäte od Samsungu je zatiaľ vo hviezdach. Logicky sa však ako odpoveď ponúkajú nasledujúce Galaxy S8 od Samsungu, no pokojne ich môže predbehnúť iný výrobca.
 
 
Komentáre (4)
Pjetro de
Uz sa "tesim" na obdobie po roku 2017: Samsung Galaxy SuperEgde S8 (zahnuty na vsetkych styroch starnach, nielen na dvoch), 256 GB internej pamate rozsiritelnej o 512 GB mikroSD kartou az na 768 GB, 8 GB RAM, 5,7 palcovy 4K displej, 12-16-jadrovy big-MiDDle-LETTLE ARM CPU, 5000 mAh bateria (aj tak to vydrzi jeden den), 30-Mpix jedna kamera, 16 Mpix druha, A-GPS, Glonass, Galileo, Baidou, diktafón s 24bit zvukom, rádio s kratkymi vlnami, smart-hodiny, smart-budík, smart-stopky, snimac odtlackov prstov, snimac duhovky, snimac tepu, vodeodolnost aspon IP67, gorila glass 6, projektor, laser na meranie vzdialenosti a vodovaha, kamera s IR nocnym videnim, detektor kovov, smart-teplomer (realny, netaha iba udaje z netu), smart-tlakomer, smart-vlhkomer, merač obsahu alkoholu v krvi.....+ dalsich 1379 funkcionalit a senzorov + startrekovsky trikoder k tomu, Android 7.0.1 + ekosystem 9239167 aplikacii ................... a tupa a prazdna gebula.
nokia 3310
Telefonovat a sms sa nebude dat ? ked si nenapisal.
Jawor
Telefonovat? SMS? Dedo to bolo za vasich mladych cias. Tam sa nedaju posielat emotikony. (Winking-Angry-Smile)
heisenberg
meanwhile at samsung and apple.... still selling 16gb smartphones
Pridať nový komentár
TOPlist