EN

Aj lacnejšie smartfóny budú mať 128GB miesta

 
Spoločnosť Samsung uviedla nové pamäte s kapacitou 128GB, ktoré by mali zamieriť do smartfónov a tabletov nižšej triedy.

Samsung je v poslednej dobe aktívny aj vo vývoji pamäťových čipov. Po štandarde eMMC 5.1 prišli veľmi rýchle UFS 2.0 pamäte pre špičkové modely smartfónov. Teraz sa tento výrobca zameral na strednú triedu smartfónov a tabletov, ktoré by už čoskoro tiež mohli mať 128GB vstavaného úložiska vďaka novým 3-bitovým NAND pamätiam založeným na eMMC 5.0 štandarde.
 
 
128GB miesta nebude tak výsadou iba najdrahších a najvymakanejších smartfónov. Nové pamäte poskytnú sekvenčnú rýchlosť pri čítaní 260MB/s čo je rýchlosť podobná MLC NAND eMMC 5.1 pamätiam. Rýchlosť zápisu výrobca neudáva. Pri náhodnom čítaní a zápise dosiahnu pamäte 6000IOPS, respektíve 5000IOPS. Podľa Samsung-u sú tieto hodnoty dostatočné pre pokročilý multitasking ako aj pre spracovanie videa vo vysokom rozlíšení.
 
Samsung bude aj naďalej vylepšovať svoje 3-bit NAND pamäte aby dosiahli ešte lepší výkon. Aké smartfóny budú z nových pamätí ťažiť ako prvé nie je zatiaľ známe.
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist