EN

Firma MediaTek prezentovala 8-jadrový smartfón

 Mať štyri jadrá v mobile je dnes bežné. Čo tak osem? Onedlho bude aj to realitou.

Spoločnosť MediaTek prezentovala svoj prvý skutočne 8-jadrový procesor už v júni. Teraz sme sa konečne dočkali oficialného uvedenia smartfónu, ktorý bude služby takéhoto procesoru využívať. Bol predstavený v Hong Kongu a volá sa UMI X2S. 

Image

Ak vám značka UMI nič nehovorí môže to byť preto, že prístroje spoločnosti UMI sú výhradne určené pre čínsky trh. UMI X2S bude teda disponovať procesorom MT6592 od MediaTek s grafickým čipom Mali-450.  MT6592 využíva osem plnohodnotných Cortex-A7 jadier s taktom 1,5GHz, ktoré však podľa výrobcu sú schopné fungovať až na takte 2GHz. Možno sa tak neskôr dočkáme prístrojov s vyšším taktom tejto SoC jednotky. Operačná pamäť smartfónu bude 2GB. 

Image

Zvyšok konfigurácie zahŕňa 5 palcový FullHD displej, 32GB vnútorného úložiska, 13Mpx fotoaparát s optikou Sony a NFC. SoC MT6592 má v sebe i LTE modul, takže sa predpokladá, že X2S bude môcť využívať siete štvrtej generácie. Zaujímavá môže byť vydrž na batériu, o ktorej však výrobca nič nespomenul. 

Informácie o cene hovoria, že by sa mala pohybovať niekde od 246USD po 328USD. 

Komentáre (2)
FF6
Nieje to pre smartfón trošku zbytočné? Mohli by sa radšej sústrediť na výdrž baterky...
Shatterhand
Radšej keby sa programátori naučili programovať, potom by žiadne 8 jadrá nepotrebovali a bežalo by to hladko aj na duale, aj baterka by sa im poďakovala.
Pridať nový komentár
TOPlist