EN

iPhone X generoval 35% celkových ziskov zo smartfónov v poslednom štvrťroku 2017

Najdrahší smartfón v histórii, Apple iPhone X generoval 35% celkových ziskov zo smartfónov v poslednom štvrťroku 2017!

Všetky čísla vychádzajú z najnovšieho výskumu spoločnosti Counterpoint, ktorý sa zameriava na zisky dosiahnuté v Q4 2017 (október-december). Hoci sa zisky znížili o 1% v porovnaní s predchádzajúcim rokom, zaujímavosťou je, že najdrahší smartfón v histórii dokázal kalifornskej spoločnosti generovať viac, než by si ktokoľvek dokázal predstaviť.

Analytik spoločnosti Counterpoint Research, Karn Chauhan hovorí: „Celosvetové zisky z mobilných telefónov klesli o 1%, ale Apple zaznamenal 1% nárast, aj keď iPhone X bol k dispozícii iba dva mesiace v štvrtom štvrťroku 2017. Len samotný iPhone X tvoril 21% a 35% celkových ziskov z priemyslu počas tohto štvrťroka a jeho podiel bude pravdepodobne rásť, keďže sa ďalej rozširuje do svojho životného cyklu. Navyše dlhšia trvanlivosť všetkých telefónov iPhone zaručuje, že Apple má ešte osem z desiatich najlepších smartfónov, vrátane trojročných modelov, ktoré prinášajú najväčšie zisky v porovnaní so súčasnými konkurenčnými smartfónmi od iných výrobcov originálnych zariadení.“

Pokiaľ ide o výkonnosť čínskych značiek, riaditeľ asociácie Tarun Pathak zdôraznil, že „kumulatívne zisky čínskych OEM dosiahli v priebehu štvrtého štvrťroka 2017 1,3 miliardy dolárov. To bolo spôsobené rastúcou kombináciou smartfónov v segmente strednej a vyššej strednej triedy. Kľúčoví čínski hráči ako Huawei, OPPO a Vivo sa snažia o zvýšenie ziskov najmä tým, že využívajú vlastné výrobné kapacity a prinášajú inovácie do svojich zariadení.“

Zdroj: counterpointresearch

Komentáre (3)
Ľudstvo
Za premrštenú cenu modelu X môžeme poďakovať Samsungu, ako aj za umelé dvíhanie cien pamäťových čipov...
roob
nepravda.. vyrobna cena iX je cca 350€ = so slusnym ziskom by ho mohli predavat za 500-600€.
Bla bla
Milujem tieto argumenty o výrobnej cene produktov... Nikto z nás to nevie a navyše sa to takto porovnať ani nedá. Dokonca som videl expertov počítať cenu použitých časti a následného vyhodnotenia výrobnej ceny. Akosi už ľudia zabúdajú na platenie vývoju, softwaru a dalších neviem koľko dielčích úloh, ktoré sa do toho všetkého musia bezprostredne započítat.
Pridať nový komentár
TOPlist