EN

KFC plánuje kuracie nugetky tlačiť na 3D tlačiarni

Nikto nerobí kuracie nugetky tak, ako ich robí KFC? Čoskoro to bude platiť 100-násobne. KFC plánuje vytvoriť koncept „mäsa budúcnosti“. Svoje kuracie nugetky bude tlačiť na 3D tlačiarni.

Spoločnosť Kentucky Fried Chicken (KFC) má v pláne stať sa „reštauráciou budúcnosti“. Rastúci dopyt po živočíšnych alternatívach v potravinovej oblasti donútil aj reťazec rýchleho občerstvenia KFC premýšľať nad zmenou. Vytvorili projekt, ktorého cieľom je vytvoriť „mäso budúcnosti“, ktoré bude čo najbližšie v chuti aj výzore k ich originálnemu produktu a pritom bude šetrnejšie k životnému prostrediu. Za týmto účelom začali spolupracovať s ruskou firmou 3D Bioprinting Solutions, ktorá sa v danej oblasti špecializuje.

„Náš experiment v testovaní technológie 3D biotlače na výrobu kuracích výrobkov môže tiež pomôcť pri riešení niekoľkých objavujúcich sa globálnych problémov,“ uviedla vo vyhlásení Raisa Polyaková, generálna riaditeľka spoločnosti KFC Russia. „Sme radi, že môžeme prispieť k jeho rozvoju a pracujeme na jeho sprístupnení tisícom ľudí v Rusku a podľa možností aj na celom svete.“

Výsledný produkt by podľa KFC mal byť dostupný na testovanie už túto jeseň v Moskve, kde pracujú na technológii doplnkovej 3d tlače, ktorá využíva kuracie bunky a rastlinný materiál na reprodukciu chuti a textúry mäsa. Biomäso má rovnaké mikroelementy ako pôvodný produkt, avšak bez akýchkoľvek prísad (ktoré sa zvyčajne používajú pri výrobe, spracovaní, úprave, balení, preprave alebo skladovaní), vďaka čomu je čistejšie a etickejšie, keďže tento postup neubližuje zvieratám.

„Technológie 3D biotlače, ktoré boli pôvodne v medicíne všeobecne uznávané, v súčasnosti získavajú na popularite pri výrobe potravín, ako je mäso,“ povedal Yusef Khesuani, spoluzakladateľ spoločnosti 3D Bioprinting Solutions. „V budúcnosti nám rýchly rozvoj týchto technológií umožní lepšie sprístupniť mäsové výrobky vytlačené prostredníctvom 3D tlače a dúfame, že technológia vytvorená v dôsledku našej spolupráce s KFC pomôže urýchliť uvádzanie mäsových výrobkov na báze buniek na trhu.“

 

Zdroje: Screen Shot, 3Dnatives, PCMag, Mashed, New York Post, The Verge, The Moscow Times, KFC

Komentáre (5)
ja

fuj, uz teraz je to maso z kfc hnusne, co bude este len potom...

Aj ja

Hurá! Potom už nebudeme musieť tlačiť na WC. Houno nám vytlačí 3D tlačiareň.

denis

ale je fajn ty maš chute poškodené

MJKE

Toto je úplný výrobný proces podľa filmu "Krídielko alebo stehienko" z r. 1976 s Luisom de Funés v hlavnej úlohe. Už si len počkať, kedy vytlačia kurča, ovcu, kravu. Konzumáciou umeliny "Hor sa!" k rakovinovým zajtrajškom.

Sisa

Budeme jesť papier. Ako len budeme dobre vyzerať. Kosť a koža ako s koncentračného tábora

Pridať nový komentár
TOPlist