EN

Motorola oslavuje 90 výročie svojho založenia

Spoločnosť Motorola v týchto dňoch oslavuje významné jubileum. Ubehlo už 90 rokov od jej založenia.

Spoločnosť založili 25. septembra 1928 bratia Paul a Joseph Galvinovci, iba s jedným výrobkom a piatimi zamestnancami. Pôvodný názov spoločnosti Galvin Manufacturing neskôr zmenili na Motorolu (v roku 1947) aj vďaka popularite autorádia Motorola z roku 1930. Samotný názov Motorola vzniklo spojením slov motor (auto, motorové vozidlo) a ola (zvolanie, zvuk). Aj preto spojený názov mal odzrkadľovať „zvuk v pohybe“.

Medzi úspechy spoločnosti patrí aj prvé prenosné FM rádio na svete (1943), či mobilný telefón Motorola DynaTAC 8000x (1983), ktorý mal hmotnosť 794 gramov a predával sa o rok neskôr za neuveriteľných 4000 dolárov! Neskôr prišiel telefón Motorola RAZR V3 (2004) a zaznamenal úspech – 130 miliónov predaných kusov na svete. Moto Mod je v dnešnej dobe takisto zaujímavým doplnkom k smartfónom. Spoločnosť ponúka dokonca aj 5G Moto Mod, ktorý používateľom sprístupní mobilné siete budúcnosti.

Zdroj: Motorola

Komentáre (3)
roob
a dostaneme aj nejaky darcek? napr. nejaku novu motofunkciu? mne by sa napr. pacilo nejake gesto pre on/off NFC, nech to furt nemusim prepinat rucne..
Martin Klokner
Neviem, ci bude nova Moto funkcia. Fanusikov by vsak potesili, ak by prisla aktualizacia na najnovsi Android :)
roob
to ma netrapi g5+ mi teraz ide uplne vynikajuco, lepsie nepotrebujem. Takto ked pojde dalsich 100 rokov, tak kludne budem mat navzdy.
Pridať nový komentár
TOPlist