EN

Použité karty po mineroch majú nižší výkon!

Myslíte si, že kupovať použité grafické karty po mineroch majú zmysel? Áno aj nie.

Dlhodobo sa uvažuje nad tým, že karty používané v tzv. mining rigoch degradujú. Konečne máme odpoveď a to vďaka youtubovému kanálu „Testing Games“. Ten otestoval RTX 2080 Ti po 18-tich mesiacov ťažby kryptomeny voči úplne novej karte. Poklesu výkon bol pomerne značný. V priemere išlo o takmer 10% v závislosti od hry. Väčší problém boli opotrebované ložiská ventilátorov na karte a tiež úplne vyschnutá pasta. Aj to môže byť za problémom spojeným so znížením výkonom. Karta bola neprimerane hlučná, zahrievala sa a znížila aj takty jadra. Karta je pritom v záruke a prepastovať ju rozumné. Je lepšie ju poslať do autorizovaného servisu. U niektorých výrobcov totiž po otvorení záručnej plomby záruka zaniká.

Karty otestovali v hrách ako Cyberpunk 2077, AC Valhalla či Battlefield V.

Ak teda kupujete použitú kartu z bazáru, buďte obozretný a skúste sa informovať predajcu, na čo bola používaná.

Zdroj: Youtube

Komentáre (2)
Pjetro de

taka karta ma jednou nohou naslapute do hrobu
nejde len nejake ventilatory/loziska/pasta
je mimoriadne zvysena sanca, ze na PCB sa nieco pokazi, nejaky svab, kapacitor, casti napajacej kaskady ... wono vsetky veci maju svoju zivostnot a ked bolo PCB vytazovane totalne na 100% 24/7/365 celeho 1,5 roka, tak amen tma, take karty su jednou nohou v hrobe, to je z hladiska zatazenia PCB ekvivalent 1/4 storocia normalneho domaceho/kancelarskeho pouzivania (na par percent par hodin denne)

patrik

Jasné, že jediným problémom zníženého výkonu je tvrdá pasta s tým spojená vyššia teplota a teda karta pracuje na nižšie clocky.. By ma zaujímalo ako by dopadla karta, ktorá bola používaná na pravidelný gaming. Celé to je o paste, nie o miningu. O jedinej veci o ktorej sa dá hovoriť, že mining "poškodzuje" alebo sa viac opotrebováva ako pri gamingu sú ložiská ventilátorov ale aj to záleží od výrobcovi a kvalite ventilátoru. Toto je taký test - pseudo test, ktorý nevypovedá absolútne o ničom.

Pridať nový komentár
TOPlist