Čínska firma stojaca za vývojom najväčšej továrne na „výrobu“ klonov stojí v Tianjin v Číne. Firma tvrdí, že zariadenie je dnes už schopné vyklonovať ľudské klony.
Dodáva, že jediná bariéra, ktorá ich drží vzadu je obava verejnosti. Firma si nevie predstaviť ako by asi verejnosť reagovala. Nová továreň by mala byť otvorená v priebehu 7 mesiacov, teda pravdepodobne v júni alebo júli budúceho roka plánuje klonovať až 1 milión kráv ročne. Neskôr sa k tomu majú pridať aj daľšie zvieratá, medzi nimi dostihové kone či policajné psy. Za projektom stoja presnejšie dve firmy – Boyalife group a Sooam Biotech Research Foundation. To ale nie je také podstatné.
Firmy sa netaja tým, že by chceli priviesť späť aj prehistorické zvieratá. Dočkáme sa Jurassic Parku? To asi nie. Má ísť údajne len o domácich miláčikov a taktiež vlneného mamuta. Tyranosaura rexa (T-rex) sa nedočkáme. Za „znovuzrodených“ miláčikov sú podľa prieskumu firiem ich bývalí majitelia ochotní zaplatiť až 100 000 dolárov. Spoločnosti plánujú spolupracovať aj s Čínskou akadémiou vied za účelom rozvoja primátov. Úlohou bude zrejme potvrdiť Darwinovu teóriu, len v kratšom čase.
Vedec z firmy pripomína, že klonovanie opíc je malý krok od klonovania ľudí. „Technológie už existujú. Ak by to bolo dovolené, neverím, že je iná spoločnosť ako Boyalife, ktorá by toho bola schopná.“ Nakoniec dodal, že súčasným cieľom nie je klonovanie ľudí, ale verí, že sa v budúcnosti sa hodnoty ľudí zmenia.
CEO spoločnosti ešte poukázal na jednu zaujímavosť. V súčasnosti sú nutné gény od otca i matky v pomere 50:50, firma chce v budúcnosti ale ponúknuť možnosť využívať 100% génov od otca, resp. matky. „Chceme ukázať verejnosti, aby videli, že klonovanie nie je tak bláznivé, ako sa môže zdať, a vedci nie sú ani divní ani niekde skrytí za uzavretými dverami, kde vykonávajú bláznivé experimenty.“
Daily Mail na záver dodáva, že svet to vidí ináč. Európsky parlament jednoznačne odsúdil a zakázal klonovanie ako zvierat tak potravín. Americký úrad pre ochranu spotrebiteľov (U.S. Food and Drug Administration) s tým ale problém nemá a tvrdí, že klonované hoväzdie mäso je menej nebezpečné ako to bežné - prirodzené.
ImageCredit:
„Lovci mamutu mammoth“ od che(Prosím uvádět jako „Petr Novák, Wikipedie“, pokud toto užijete mimo projekty Wikimedia.)guidance: Danny B. – che. Licencováno pod CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons.
"Human cell-line colony being cloned in vitro through use of cloning rings" by The original uploader was Paphrag at English Wikipedia - Transferred from en.wikipedia to Commons by Jacopo Werther.. Licensed under CC BY-SA 2.5 via Commons.
Areus
Hruška
MQ
etpozemstan
johnny132
rdprdprdp
Boris
Ale žiť večne by bolo super stačilo bi si spísať svoj život do knihy nahrať sa na kameru ako si žil a potom novorodenca naučiť a stále dookola .
Qubo456
karolkm
beduch
ROFLfeller
mano8
jk2
xnobody
Ján Kisty
xnobody
Ivan Bača
jackhammer
passco
passco
JAN POŤMAK