Dodávateľ pre Apple implementoval technológiu na rozoznávanie tvárí, aby zabránil obchádzaniu identifikačných prvkov pri zamestnávaní.
Väčšinou ázijské fabriky majú neustály problém s pracujúcimi maloletými operátormi a nemalý podiel na častých úmrtiach svojich zamestnancov. Problém je však aj v tom, že vo fabrikách sa niekedy zamestnajú aj ľudia (vlastne deti) s falošnými dokladmi, požičanými napríklad od príbuzných. Podobnosť rodinných príslušníkov je niekedy mätúca aj na doklade totožnosti.
Taiwanská spoločnosť Pegatron, ktorá je dodávateľom súčiastok pre Apple do iPhone 5c sa dostala do problémov po tom, čo zomrel jej 15 ročný operátor Shi Zhaokun na zápal pľúc. Shi skladal na montážnej linke iPhone 5c. Legálne sa zamestnať je možné len od dovŕšenia 16 rokov. Shi si však požičal doklady od príbuzného. Systém rozoznávania tvári bol zavedený už tento rok. Ostáva však nejasné, či bol systém v čase pohovoru funkčný alebo vôbec použitý.
Rodina zosnulého obviňuje Pegatron zo smrti a argumentuje, že Shi odpracoval takmer 280 hodín za menej ako mesiac. Pegatron a aj Apple argumentujú, že odpracované hodiny nemajú žiadnu náväznosť na ochorenie a následné úmrtie. Apple tvrdí, že spolupracuje aj s čínskymi dodávateľmi na zlepšení pracovných podmienok.
Zdroj: electronista.com
Pridať nový komentár