Obchod s aplikáciami Google Play Store nie je zárukou bezpečných aplikácií.
Hackerom sa úspešne darí obchádzať metódy zabezpečenia aplikácií. Vďaka tomu dokážu nahrať do obchodu najskôr neškodnú appku alebo hru a následne ju aktualizovať bez ďalšieho overenia spoločnosťou Google. Aktualizácia totiž prebieha z iného zdroja, ktorý už prevádzkovateľ obchodu s aplikáciami nedokáže dodatočne overiť. Preto sa spoločnosť Google musí spoliehať na externé firmy zaoberajúce sa kyber-bezpečnosťou. Následne sa takto upravené aplikácie dokážu bez problémov maskovať napríklad ako internetový prehliadač Google Chrome, alebo sa skryť a vyhnúť sa tak odinštalovaniu.
Momentálne vo svete operačného systému Android vyčíňa malware s menom Joker, ktorý sa sústredí na získavanie osobných údajov, ale aj prístupových hesiel do sociálnych sietí, prípadne k vášmu bankovému účtu. Hrozba ukradnutia údajov pritom rastie priamo úmerne s časom, ako dlho máte danú, alebo nebodaj dané aplikácie a hry nainštalované. Napriek tomu, že ani obchod s aplikáciami Google Play Store nie je sto percentne bezpečný, stále sa jedná o zatiaľ najdôveryhodnejší zdroj aplikácií.
Stále platí, aby ste si dávali pozor na zdroj a tvorcu aplikácie. Bohužiaľ ani hodnotenia neznamenajú to, že aplikácia, alebo hra je bezpečná. Skúste sa zamerať na známych vývojárov a spoločnosti, ktoré aplikácie a hry tvoria.
Zoznam nebezpečných aplikácií a hier:
- Agent Shooter
- Beauty Wallpeper HD
- Cowboy’s Frontier
- Enchanted Elixir
- Eternal Maze
- FinancialFusion
- Financial Vault
- Fire Fruits
- GazEndow Economic
- Invest Calculator
- Jungle Jewels
- MoneyMentor
- Rainbow Stretch
- Rubber Punch 3D
- Super Skibydi Killer
- Stellar Secrets
- TKF Program
Zdroj: Gizchina,
Pridať nový komentár