EN

Štúdio CD Projekt Red už predalo viac ako 13 miliónov kópií hry Cyberpunk 2077

Napriek tomu, že hra Cyberpunk 2077 čelí odporu kvôli jej vydaniu v nedokončenom stave 10. decembra, je pre štúdio CD Projekt Red stále veľkým úspechom. V správe pre investorov zverejnenej v utorok spoločnosť uviedla, že bolo predaných už viac ako 13 miliónov kópií hry Cyberpunk 2077 do 20. decembra. Tento údaj predstavuje konečný počet, z ktorého sú už odrátané vrátené kópie hry.

Minulý týždeň spoločnosť Sony odstránila hru Cyberpunk 2077 zo svojho obchodu PlayStation Store a uviedla, že ponúkne vrátenie peňazí za hru všetkým hráčom PlayStation, ktorí o to požiadajú prostredníctvom online formulára. Spoločnosť Microsoft nezašla až tak ďaleko a neodstránila hru z obchodu Xbox Store, umožnila však všetkým používateľom Xboxu, ktorí nie sú s hrou spokojní, požiadať o vrátenie peňazí.

Spoločnosť CD Projekt Red už skôr oznámila počet predobjednávok hry Cyberpunk 2077, ktorý predstavoval 8 miliónov. Od jej oficiálneho uvedenia na trh si ju tak zakúpilo 5 miliónov hráčov všetkých podporovaných platforiem (Windows, Xbox a PlayStation). Táto hra v súčasnosti funguje najlepšie na počítačoch s operačným systémom Windows, na konzolách novej generácie Xbox Series S, Xbox Series X a PlayStation 5. Používatelia konzol predchádzajúcej generácie (PlayStation 4 a Xbox One) pravdepodobne tvoria väčšinu hráčov, ktorí žiadajú o vrátenie peňazí. Zatiaľ nie je známe presné číslo, koľko kópií hry bolo vrátených (tento údaj pravdepodobne ani nebude zverejnený), predaj 13 miliónov kópií robí napriek tomu zo Cyberpunk 2077 jednu z najpredávanejších hier roka.

Aj keď je Cyberpunk 2077 pre CD Projekt Red už teraz finančným úspechom, štúdio ešte nie je za vodou. Vývojárom bude pravdepodobne trvať mesiace, kým opravia všetky chyby a hru správne zoptimalizujú pre konzoly predchádzajúcej generácie. Poľský vývojár bude navyše možno čeliť aj žalobe zo strany investorov. Podľa portálu The New York Times poľskí právnici a investori zvažujú hromadnú žalobu proti spoločnosti CD Projekt Red kvôli „skresleniu informácií s cieľom získať finančnú podporu“.

 

Zdroje: CD PROJEKT, The New York Times

Pridať nový komentár
TOPlist