Štúdia ukázala, že mladí ľudia strácajú záujem o Facebook a uprednostňujú iné sociálne siete.
Facebook má skutočný demografický problém. Nová štúdia ukázala, že sociálna sieť stráca na dôležitosti u mladých ľudí vo veku medzi 16 až 18 rokov. Pre mnohých z nich je dokonca trápne udržiavať akékoľvek spojenie s Facebookom.
Tieto negatívne asociácie v spojitosti s Facebookom sú založené predovšetkým na tom, že sociálnu sieť používa čoraz viac starších ľudí. Je tak bežné, že sa na Facebooku stretávajú deti so svojimi rodičmi a súrodencami. Kedysi si rodičia robili starosti, keď sa ich deti pripojili na Facebook, no dnes sú to práve deti, ktoré hovoria, že ich rodiny existujú iba vďaka tomu, že komunikujú prostredníctvom sociálnej siete.
Štúdia s názvom "Global Social Media Impact Study" bola realizovaná pod vedením profesora Daniela Millera z Univerzity College v Londýne a sledovala 15 mesiacov správanie užívateľov Facebooku v 9 mestách. Predmetom výskumu boli aj mladiství a tínedžeri.
Práve táto skupina sa stále viac zameriava na iné sociálne siete ako je Facebook. Veľkej obľube sa napríklad teší Snapchat aTwitter. Dôvodom by mohlo byť aj to, že tieto sociálne siete sú jednoduchšie na používanie v porovnaní s Facebookom.
Tvorcovia štúdie sformulovali výsledky výskumu dosť drsne: „ Zistili sme, že Facebook je pre mladistvých vo veku 16 až 18 rokov mŕtvy a pochovaný.“
Bude teda zaujímavé sledovať, ako sa v budúcnosti zmení používanie Facebooku. Rýchla smrť najväčšej sociálnej siete sa ale zdá byť vylúčená.
Zdroj: Winfuture.de
elementar
AmOK
elementar
LoPiO