ifixit.com si zobral na mušku revolučný Magic Leap One. Rozobrali ho do poslednej skrutky, aby vrhli viac svetla na tento dlho utajovaný produkt.
Začnime citáciou z článku na ifixit.com, ktorá zhrnula ich dojem z rozobratia zariadenia "Je úplne jasné, že Leap One je drahý kus hardvéru, ktorý nevydrží bežať príliš dlho." K záveru, že Magic Leap One (ML1) nevydrží bežať na vstavanú batériu veľmi dlho ich viedla kapacita batérie v zariadení, ktorá by mala umožniť jeho približne trojhodinovú prevádzku. Batéria je v zariadení skrytá pod základnou doskou a je ťažké sa k nej dostať. Až skončí svoj život, tak sa vymieňa naozaj ťažko, musíte vymeniť celé zariadenie.
Light Pack, minipočítač, ktorý je výkonovým srdcom Magic Leapu používa aktívne chladenie. V zariadení, ktoré sa vmestí do dlane je chladič od Cooler Master. Pri výkone a počte procesorov zariadenia to nakoniec ani nie je veľmi prekvapujúce. Je naozaj čo chladiť, počínajúc SoC NVIDIA Tegra X2 "Parker" s 256 jadrovým GPU Pascal.
S rozoberaním optickej časti zariadenia im museli pomôcť prizvaní experti. Základnou časťou optickej sústavy ML1 je šestica priehľadných laminovaných vrstiev slúžiacich ako vlnovody pre svetlo troch základných RGB farieb, červenú, zelenú a modrú. Každá farba využíva dvojicu vlnovodov, zaostrených na dve rôzné vzdialeností. Táto optická sústava slúži na prenos a zväčšenie obrazu pričom zároveň zabezpečuje jeho ostrosť. Keďže každá farba sa zaostruje v trochu inej ohniskovej vzdialenosti, pohľad cez šesticu vrstiev umožňuje vytvárať zložený zaostrený obraz v dvoch rôznych vzdialenostiach. Použitým displejom je 0,39 palcový LCOS ( liquid crystal on silicon) displej OmniVision OP02222 s HD rozlíšením 1920x1080 pixelov.
ifixit.com je stránka zameraná na návody na to ako si môžete svoje zariadenia opraviť sami. Z tohto hľadiska udelila zariadeniu Magic Leap One hodnotenie 3 z 10.
Zdroj: www.ifixit.com
Add new comment