EN

Motorola One - rozumná voľba

Na prelome rokov 2013 a 2014 Google predal spoločnosť Motorola čínskemu gigantovi, Lenovo. Google utŕžil za Motorolu zhruba 3 miliardy dolárov a Lenovo zase týmto krokom chcelo preraziť rýchlejšie na trhy v USA a EU. Google sa zbavil Motoroly, keďže tento plán preraziť vo veľkovýrobe smartfónov nejako nevyšiel. Ponechal si patenty a hardvérovú experimentálnu divíziu. Lenovo získalo značku, know-how a spotrebiteľský trh. Motorola a Lenovo sa dohodli na duálnej stratégii, čo sa týka brandingu.
 
Podľa najnovších informácií. Motorola prebrala komplet celý mobilný biznis oboch spoločností a stará sa o produkciu nových generácií smartfónov. Do redakcie nám prišiel nový smartfón Motorola One, ktorý ako prvý smartfón tejto spoločnosti disponuje výrezom. Prvé, čo vás napadne je extrémna podobnosť s iPhone X. Podobnosť tam samozrejme je, veď dnes je tento dizajn tak "moderný". Na druhej strane tento smartfón nie je len lacná napodobenina už spomínaného smartfónu spoločnosti Apple.

Motorola One - Balenie, špecifikácie

V dnešnej dobe by sme mohli povedať, že pekné balenie je taká vizitka výrobcu. A v tomto prípade Motorola nenechala nič na náhodu. Balenie je moderné, vkusné no a samozrejme dostatočne odolné. Keď sa vám dostane takto zabalený smartfón do rúk, tak vás asi ani nenapadne, že ide o entry level smartfón.
 
Prednedávnom sme debatovali s kolegami o tom, ako sa to zmenilo za posledných 15 rokov v tejto oblasti. Pamätám si na dobu, keď telefóny neboli ani “smart” a predávali sa za horibilné sumy. Dnes niektorí nariekajú, že dať 200e za smartfón, ktorý vám prakticky prinesie takmer všetko je strašne veľa. Potom sa naskytá otázka, čo by sme v skutočnosti chceli?!
 
Každopádne v balení nájdete štandardné príslušenstvo v podobe nabíjačky, USB-C kábla, jednoduché priehľadné plastové puzdro, spinku na otvorenie SIM slotu a stručný návodu na obsluhu.

Špecifikácie

Rozmery 149,9 x 72,2 x 8.0 mm (v x š x h)
Materiál tela matný kov, sklo (Corning Gorilla Glass 2,5D)
Hmotnosť 162g
Displej 5,9" s rozlíšením 720x1520px (79.2%, 19:9)
SoC

Qualcomm Snapdragon 625 (14 nm), Octa-Core 2,0 GHz Cortex-A53

Grafický čip Adreno 506
RAM 4GB LPDDR4X
Vstavané úložisko 64GB
Podpora pamäťových kariet 256GB
Zadný fotoaparát

dual 13 f/2.0, 1,12um + 2 MP f/2,4, 1,75um

Natáčanie videa: 2160p@30 fps,   1080p@30/60fps

Predný fotoaparát

8 MP, f/2,2, 1,12um

Natáčanie videa: 1080p @ 30 fps

Batéria kapacita 3000mAh, nevyberateľná
SIM singel Nano SIM
LTE LTE Cat 6 51/301Mbps
Konektivita
Bluetooth v5..0, A2DP, LE, EDR
Wi-Fi 802,11 b/g/n
USB-C
NFC
3,5 mm jack 
FM rádio
Navigačné systémy A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
Senzory accelerometer, proximity, gyroskop, skener odtlačkov, svetelný senzor, kompas
OS Android 8.1

 

 
Komentáre (1)
dargy

Ja som hlavne pre kvalitny audio prevodnik zvolil lg v30. A musim povedat ze je to top telefon co sa zvukveho vystupu tyka. (Niekedy to vyskusaj) Prave preto ze som nechcel so sebou vlacit dalsiu krabicku, dalsi kabel, a v lete je to neprakticke. Aj ked dragonfly je celkom maly. Nikde to nedas. Musim povedat ze vystup co lezie z lg v30 je uz na takej urovni ze externy dac netreba. Pred nedavnom som skusil ci to potiahne aj take sluchadla ako Focal Elear a cuduj sa svete telefon to dal bez mensieho zadychania. Aj Tidal s MQA frci absolutne bez obmedzeni.

Pridať nový komentár
TOPlist