Karta vychádza z už dávnejšie uvedeného modelu X-Fi Xtreme Audio PCI-E, ale oproti nemu sa dočkala pár zmien. Po vzore Xonar-u od ASUS je vybavená tieniacim štítom pre elimináciu rušenia spôsobeného okolitými komponentami. Nevedno, aké zmeny prekonal zvukový chip, ale mal by disponovať podporou EAX 5.0 (pôvodná PCI-E verzia podporovala len 4.0). Zvýšila sa tiež vzorkovacia frekvencia u stereo signálu z 96 na 192kHz, podobne aj odstup signál-šum na 109dB (oproti 100dB u lacnejšej Xtreme Audio PCI-E).
Karta je tiež vybavená prídavnou pamäťou X-RAM, známou z vyšších modelov X-Fi pre PCI, o veľkosti 64MB. Čo však ocenia mnohí milovníci domáceho kina, X-Fi Titanium (a tiež Xtreme Audio PCI-E) na rozdiel od PCI variant X-Fi oficiálne podporuje kódovanie zvuku do formátu Dolby Digital Live pre externý dekóder. Kódovanie nie je vykonávané hardwarovo, je ponechané na pleciach CPU. Neoficiálne však nie je problém rozchodiť túto možnosť na akejkoľvek X-Fi karte, ako nás o tom dávnejšie presvedčil brazílsky modder X-Fi ovládačov . Údajne v budúcich verziách ovládačov by sa mala objaviť aj podpora pre DTS.
Model Champion bude navyše vybavený I/O modulom do 3,5" šachty, s možnosťou redukcie do 5,25".
Na panely sa nachádzajú po novom tlačidlá na prepínanie režimov karty, čo hráči určite ocenia, navyše sú podsvietené. Pri konštrukcii sa myslelo aj na majiteľov skriniek s dvierkami - potenciometre sú zatlačiteľné, teda dvierkam neprekážajú. Elektronika modulu je, podobne ako samotná karta, vybavená plechovým štítom.
Cena lacnejšieho modelu Professional, ktorý sa dodáva bez I/O modulu, je okolo 219USD, v prepočte okolo 4800SK. Táto karta sa navyše stala oficiálnou zvukovou kartou pre CGS herný šampionát, a oficiálne sa už začala predávať. Drahšia Champion bude stáť o 10 USD viac, dostupná bude až od júla.
Zdroj: creative.com, vr-zone.com, custompc.co.uk
marino69
jutes
GODZILA
quicky
_Snake_
Wild