EN

Druhá generácia čipsetu Qualcomm Snapdragon 7c bude poháňať základné notebooky

Americký výrobca čipov Qualcomm predstavil Snapdragon 7c Gen 2, novú generáciu SoC čipov spoločnosti pre stále zapnuté a vždy pripojené základné počítače so systémom Windows a Chrome OS. Táto nová výpočtová platforma je nástupcom prvej generácie Qualcomm Snapdragon 7c, ktorá bola predstavená v roku 2019.

Spoločnosť Qualcomm tvrdí, že nová čipová sada Snapdragon 7c Gen 2 je schopná poskytnúť až o 10 percent lepší výkon ako konkurenčné platformy a až zdvojnásobiť výdrž batérie ktoréhokoľvek zo základných notebookov s možnosťou viac ako 19 hodinového nepretržitého používania na jedno nabitie. Nová platforma je tiež navrhnutá tak, aby vylepšovala fotoaparát a zvuk na nových notebookoch. Nový čipset bude podľa spoločnosti Qualcomm komerčne dostupný začiatkom leta.

Platforma Snapdragon 7c Gen 2 je navrhnutá ako konkurent procesorom Intel Celeron N4020, Intel Pentium Silver N5030 a MediaTek MT8183. Čipová sada má byť riešením pre notebooky pre pedagógov, študentov a každodenných spotrebiteľov. Pokiaľ ide o technické parametre, Snapdragon 7c Gen 2 obsahuje osemjadrový procesor Kryo 468 založený na 64-bitovej architektúre s taktovacou frekvenciou až 2.55GHz a má grafický procesor Adreno a digitálny signálny procesor Qualcomm Hexagon 692. Pôvodná aj nová generácia čipsetu sú založené na 8nm procese.

Čipová sada Qualcomm Snapdragon 7c Gen 2 tiež prichádza s 14-bitovým procesorom obrazového signálu Qualcomm Spectra 255, ktorý podporuje duálne fotoaparáty až do 16MPx alebo jednu kameru s rozlíšením 32MPx. Pokiaľ ide o zvuk, čip využíva technológiu Qualcomm Aqstic spolu so spracovaním zvuku Qualcomm Voice Suite. Nová čipová sada podporuje aj prehrávanie videa v rozlíšení až 4K HDR10 a kodekov H.265 (HEVC), H.264 (AVC) a VP9. Nechýba ani podpora prehrávania zvuku Qualcomm aptX. Spoločnosť Qualcomm poskytla podporu pre displej s rozlíšením až QHD a obnovovacou frekvenciou 60Hz. Tiež obsahuje dvojkanálovú LPDDR4X pamäť RAM, eMMC 5.1 a UFS 2.1.

Čo sa týka konektivity, Qualcomm Snapdragon 7c Gen 2 podporuje Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5, GPS/A-GPS, NavIC, BeiDou, Galileo, GLONASS, QZSS a SBAS.


Prečítajte si tiež: Vlastné 5G modemy spoločnosti Apple by mohli doraziť do iPhone smartfónov v roku 2023


 

Zdroje: Qualcomm, Qualcomm

Pridať nový komentár
TOPlist