EN

Klávesnica k domácemu kinu od Logitechu

Logitech predstavil klávesnicu K830 spolu so vstavaným trackpadom, ktorá je určená do obývačky na obsluhu domáceho pc-kina. Klávesy svietia vždy vtedy, keď je v miestnosti tma.

Klávesnica z dielne Logitechu sa hodí najmä na použitie v obývačke. Užívateľ môže ovládať počítač na diaľku bez samostatnej myši, zadávať texty a navigovať s trackpadom. Dosah 2,4 GHz vysielača postačuje podľa Logitecu asi na 10 metrov, čo je dosť pre väčšinu obývačiek s domácim pc-kinom. Malý USB-dongle, ktorý sotva vytŕča z portu, je taktiež súčasťou balenia. Jedná sa o známy unifying-prijímač, vďaka ktorému môžu byť pripojené popri klávesnici aj ďalšie zariadenia od Logitechu, napríklad bezdrôtová myš.

Osvetlenie klávesov sa pri písaní zapína automaticky, ak je v miestnosti tma. Inteligentná klávesnica sa sama zhasne po piatich sekundách bez písania, vďaka tomu sa ušetrí prúd a neodvádza pozornosť užívateľa počas sledovania filmu.

Trackpad na pravej strane a dve veľké tlačidlá, ktoré fungujú ako náhrada myši, zostávajú tmavé stále. Okrem nich však existuje celá rada osvetlených tlačidiel na ovládanie médií. Nad touchpadom sa nachádzajú tlačidlá na ovládanie hlasitosti.

Batéria by na jedno nabitie mala vydržať približne 10 dní, ak sa na klávesnici píše v priemere dve hodiny. Nabíjať sa dá cez micro-USB a zaberie vám to asi tri hodiny.

Logitech K830 má rozmery 367 x125 x 16,5 mm a váži 495 gramov. Trackpad je veľký 80 x 52 mm. Záujemcovia si túto hračku môžu kúpiť za cenu zhruba 100 €.

Zdroj: Golem.de

Pridať nový komentár
TOPlist