EN

Kvalitný noťas za málo peňazí? Refurbished udáva nový trend vo výpočtovej technike, ktorý ťa zaujme.

Predstav si s nami: Ideš vybrať nový notebook, keďže ten tvoj “starý” ti už nestíha a prvé na čo pozrieš je cena a vzápätí nejaké tie parametre daného produktu, máme pravdu? Určite by každý z nás chcel čo najviac muziky, za čo najmenej peňazí, no vo väčšine prípadov to je nemožné. Všade okolo samé jabĺčka, ktoré si nemôže dovoliť hocikto, hlavne ak si stále študent. Objavili sme však jedno riešenie...
 

Refurbished - Trendsetter v renovovanej výpočtovej technike

Tým riešením je renovovaná výpočtová technika. U nás Slovensku máme celkom unikát a tak by sme ti ho radi dnes trochu predstavili.  

Kedysi sme boli zvyknutí, že Slováci len kopírujú úspešný biznis zo zahraničia. Tento raz sme však narazili na výnimku. Keď sa bavíme o renovovanej technike, ktorá je na najvyššej úrovni a s kvalitnými službami, je značka Refurbished naozaj trendsetterom  v tomto segmente. Porovnávať by sme ju mohli len s malým percentom firiem po celom svete. Ročne dá do obehu cez 35 000 produktov, medzi ktorými nájdeme notebooky, desktopy či monitory najznámejších značiek ako HP, Lenovo, Dell alebo Fujitsu-Siemens.  

Aj vďaka ich prístupu ku každému zákazníkovi, značka Refurbished prakticky nemá na Slovensku konkurenciu. Okrem toho, všetky ich produkty sú z kategórie high-end, keďže pracujú len s najvyššími radami spomínaných značiek.  Mýtus: Renovovaná = repasovaná?

Možno si teraz myslíš, že ty žiadnu “rozpadnutú a nefunkčnú šunku” nechceš. Rozumieme, že ti pri slove renovovaná napadlo práve táto spojitosť. Avšak, opak je pravdou. Renovovaná technika nie je to isté ako repasovaná. V preklade to znamená asi toľko, že renovovaná výpočtová technika je po funkčnej stránke v 100% stave.

Jediným rozdielom oproti novým produktom sú drobné kozmetické vady, ktoré vznikli bežným používaním. Aj preto je každý jeden produkt rozdelený do tried podľa vizuálnej stránky – aby si tak vždy vedel, do čoho ideš.

Samotný procesu renovácie podlieha prísnym pravidlám, vďaka čomu sú výsledné produkty naozaj na vysokej úrovni. Niekedy ani neviete, či držíte nový produkt alebo “len” renovovaný. Jediné, čo vás môže prekvapiť je cena. Samozrejme len v tom najlepšom slova zmysle, keďže môže byť až o 2/3 lacnejšia ako v prípade nového stroja.

Ekológia na 1. mieste

Jasné, že cena a výkon sú podstatné elementy pri výbere výpočtovej technike, veď kto má dnes na rozhadzovanie. Skús sa však na to pozrieť inak. Máme je tu jeden závažnejší problém, ktorý sa týka aj teba. Ide o elektroodpad, ktorý každoročne narastá obrovským tempom a pomerne vysoké % z neho tvorí aj použitá výpočtová technika. Tá, ktorú si si len nedávno kúpil a možno vyhodil alebo nesprávne zrecykloval, keďže si potreboval súrne novú.

Určite si už niekde počul o slove “udržateľnosť”, ktoré sa dá spojiť nielen odpadom, plastami, ale aj s výpočtovou technikou. Práve spomínaná renovovaná výpočtová technika je kľúčom k udržateľnosti. V tomto ponímaní ju zaraďujeme medzi top trendy súčasnosti a produkty Refurbished patria medzi elitu.Záver

Ak hľadáš kvalitný stroj za bezkonkurenčnú cenu, značka Refurbished je priam ideálna voľba. Okrem spomínanej ceny nás prekvapila aj 2-ročná záruka, ktorá sa dá dokonca aj predĺžiť. Taktiež ekologické balenie či nová slovenská lokalizácia na klávesniciach. Čerešničkou na torte pri kúpe Refurbished produktov je samozrejme pocit, že si nepotešil len a len seba (ego dáme preč), ale aj životné prostredie, ku ktorému je renovovaná výpočtová technika mnohonásobne šetrnejšia. Ak si lámeš nebodaj hlavu, čo robiť s ušetrenými peniazmi, zbehni radšej s kamošmi na pivo. ;)

Komentáre (10)
savo
nb pre socky ou jeee.
Anonymný
Ani nie pre socky,ale pre retardovanych.Najlacnejsi 24 zoll monitor bez HDMI maju o 20 Eur drahsi ako novy z lepsimi rarametrami a HDMI.
sanopal

Samý Intel HD Graphics hovorí za všetko.Bieda.

OSCCAR

Keď som si prešiel sortiment tak ma nič , ale absolútne skoro nič nezaujalo. Ak sa tam niečo zaujímavé našlo, tak cena je o 50% vyššia, ako si to viem inde zaobstarať. Predpokladám, že sú to vyradené "stroje z bánk" a podobne. O to by tak ani nešlo. Prevažne je tam všetko skoro len HP. Servisu PC sa venujem už 25 rokov a zodpovedne môžem povedať, že HP tvorí asi 90% porúch všetkého, čo som na stole mal ...... samozrejme obvykle po 2 rokoch používania.

mato

veru, to už fakt radšej priplatím a mám nový, ktorý vydrží dlhšie

Prečo by mal v…

Ja som v živote zatiaľ kupoval 3 notebooky a všetky fungujú dodnes (ďalší už nebudem, lebo Intel mi nebude rozkazovať, aký operačný systém smiem použiť a vstupenku do obchodu, spojeného s špionážnou centrálou, Mrkvosoftu pod názvom W10 neprosím). Dokonca aj PDA a kalkulačka TI58 (prerobená na TI59). len pre zaujímavosť, ten prvý stál na dnešné 7000 Eur, bol jeden z prvých TFT, ale má len disketu a pôvodný disk bol 40MB. WiFi ešte nebolo a o vstavanom ethernete, modeme, či kamere mohol len snívať. Má ale vstavaný perfektný track ball. CPU je 80486. Mal som (za rovnakú cenu) aj prenosné PC s 80286, ale to ešte malo monochromatický, pasívny EGA display a ten bol fakt neakceptovateľný. Tvar kufríka s odklopnou klávesnicou však bol geniálny, lebo tam pasovali štandardné komponenty (dosky). Dnes nemá zmysel kupovať ultranotebook mimo Číny. Kvalita plastových dielov je síce naozaj nižšia, ale elektronika funguje perfektne, je to za akceptovateľné peniaze (nie tisíce, ale stovky) a šokovaný som bol keď som to otvoril - lebo nebyť veľkého akumulátoru, tak je to skoro prázdne, keďže samotný motherboard je ako smartón. Takže tam vpratali rovno dva disky, hoci zvonku to pripomína design Apple :)

Peter

Bohužiaľ nikto nemyslí na to, že dnešné pentium je výkonovo na úrovni I5 spred desiatich rokov ale má vyššiu spotrebu. Tie oprášené krámy sa absolútne neoplatí kupovať, je to pomalé na dnešné pomery no a vyzerá to hrozne. Hanbil by som sa to niekde vytiahnuť z tašky

AM

My (ja a priateľka) nemáme dobrú skúsenosť. Notebook stál len o pár eur menej ako nový takmer s identickými parametrami a dorazil s vadnou batériou... dodnes sa z neznámych príčin náhodne nenaštartuje.

Kupovali sme ho len s ohľadom na ekológiu ale aj napriek nevyhnutnosti existencie vadných produktov, a že tomu plne rozumieme, sme sa rozhodli... nikdy viac. Fakt nie je príjemné keď máte skúškové obdobie a vám sa nechce zapnúť notebook (priateľka stále študuje).
3-krát bola vymenená batéria, dal som tam nové SSD a notebook aj tak nie je v 100% stave (čomu sa vôbec nedivím, ľudia zaobchádzajú s PC príšerne aj v práci rovnako ako doma). Kvalita a plánovaná životnosť hardwaru ide naviac stále dole sama o sebe.

Sortiment je naozaj dosť biedny a väčšina produktov rozhodne nie je ponúkaná za adekvátnu cenu. Pochybujem, že pracovníci niekde v hale (renovujúci elektroniku) zarábajú 1500€ v čistom/mesačne aby spoločnosť mohla odvovodniť ceny.

Takže nie, nebrať.

Wimshurst

Okrem repasovanych rugged notebookov, nema vyznam siahat po repasovanej kancelarskej technike.
Problem je, ze repasovane ruggedbooky, zaujimave a kvalitne, pouzitelne aj na zabavu, ako pozeranie filmov, alebo podobne somarinky, stoja okolo 800-2000eur,
Vydrzia mnohe roky, moralne zastaraju, ale stale budu pouzitelne. Napriklad taky panasonic CF18, alebo 19, dodones napriek svojej zastaralosti funguje. Uz sice len na ubuntu, ale dodnes neumrel.
Dnes dell 7404, stoji rovnako, ako pred 15 rokmi CF18. Repasovany a hnusny. Ale do postele vyborny, lebo ma pasivne chladenie, dotykovu obrazovku a ked ho oslinta pes, alebo sa nan vyleje cely obed, staci ho osprchovat.

láma

Ja som si repasoval vlastny notebok sam, lenovo thinkpad e540. Nove diely som kupil z aliexpresu - doska, procesor, chladic, RAM, m.2 disk a 2 ssd disky (jeden namiesto dvd mechaniky, ktoru som vyhodil). Vsetko som si vymenil sam. Naklady asi 400€, v benchmartoch prekonava vykonom sucasne notasy s U-ckovymi procakmi za 1000 €. Na vzhlade mi nezalezi, potrebujem notebook n apracu nie kvôli imagu a ten mi este mar rokov posluzi.

Pridať nový komentár
TOPlist