EN

Mac Mini je možné si objednať s 10 Gigabitovým Ethernet portom

Miniatúrny počítač od spoločnosti Apple s názvom Mac Mini je teraz možné vybaviť miesto 1 Gigabitového Ethernet portu až 10 Gigabitovým. Minulý rok predstavený Mac Mini s procesorom M1 bol doteraz dostupný iba v konfigurácii s 1 Gigabitovým Ethernet portom. Záujemci si teraz budú môcť priplatiť aj za rýchlejšie pripojenie. V Spojených štátoch je príplatok za 10 Gigabitový Ethernet stanovený na 100 dolárov. 

Kto však už Mac Mini vlastní, neexistuje preňho možnosť, ako sa k 10 Gigabitovému Ethernet portu dostať, okrem kúpy nového zariadenia. Je zvláštne, že Apple neposkytol túto možnosť hneď pri uvedení, ale až po pár mesiacoch. Tieto rýchlosti sú však podporované aj prostredníctvom Thunderbolt 3 portu a príslušného adaptéru, používatelia už kúpených zariadení teda môžu využiť aj túto alternatívu.

S čoraz vyššími dostupnými rýchlosťami prístupu do internetu, ale najmä vysokými požiadavkami v rámci lokálnej siete sa môže vyššia rýchlosť prenosu dát hodiť. Aj keď v súčasnosti je, najmä v domácnostiach, stále väčšina bežných prvkov siete limitovaná pripojením s maximálnou rýchlosťou 1 Gbps.

Zdroj: Wccftech
Obrázok: Apple 

Komentáre (1)
PCfans

Ja sa stale pokusam zahltit 100 megovu kartu internetom a nic. Aj ten najvykonnejsi server zo sveta pustil len 5 mega a dost. 4K video max 40mega. Kde to viazne?

Pridať nový komentár
TOPlist