EN

VIDEO: ako vyzerá japonský Černobyľ

Mnoho japonských miest je ešte aj tri roky po prírodnej a následnej jadrovej katastrofe neprístupných pre pôvodných obyvateľov. Vznikajú tak nové mestá duchov.

Pred tromi rokmi zasiahlo pobrežie Japonska zemetrasenie o sile 9. Stupňa, piate najsilnejšie zaznamenané v histórii vôbec. Následná vlna tsunami potom zmietla obrovské časti pobrežných obydlí a spolu s nimi poškodila aj jadrovú elektráreň vo Fukušime.

Aj po rokoch je stále rozsiahle územie okolo elektrárne neprístupné pre svojich pôvodných obyvateľov. Vysťahovať sa muselo vyše 200 tisíc ľudí, čo za sebou zanechalo mnoho prázdnych domov a miest. Vznikajú tak nové „mestá duchov“, ktoré kedysi žili čulým pohybom a museli byť náhle opustené.

Tokijská spoločnosť HEXaMedia, zaoberajúca sa leteckou fotografiou, sa vydala do jedného z takýchto opustených miest. Tomioka, kedysi mesto so 16 tisíc obyvateľmi, je dnes uzavreté a zrejme ešte po dlhé roky aj ostane. Tak desivý pohľad ako na ukrajinský Černobyľ sa nám ešte síce nenaskytne, no niektoré zábery sú predsa zaujímavé.

Zdroj: VR-Zone

Komentáre (2)
passco
Raj pre zlodejov
bhawk
Japonska mentalita je troska ina ako ta Slovenska...
Pridať nový komentár
TOPlist