EN

MacBook Pro 2021 príde bez touchbaru, prinesie späť MagSafe a niekoľko ďalších zmien

Známy analytik spoločnosti TF International Securities Ming-Chi Kuo uviedol, že Apple uvedie prepracovaný 14-palcový a 16-palcový model MacBookov s Apple Silicon procesorom, plochými hranami po celom okraji, MagSafe nabíjaním a bez OLED Touch Baru.

14-palcové a 16-palcové modely MacBook Pro budú mať údajne nový plochý dizajn bočných hrán. Vrchná aj spodná hrana už nebudú zakrivené, ale budú ploché (podobne ako pri najnovších modeloch iPhone 12). Bude to prvýkrát, čo Apple prepracuje dizajn modelov MacBook Pro po mnohých rokoch.

Spoločnosť Apple tiež upustí od OLED Touch Baru v prospech fyzických funkčných klávesov. Od predstavenia Touch Baru bola spätná väzba používateľov trochu negatívna, pretože ľudia uprednostňovali fyzické tlačidlá nad dotykovým displejom, ktorý niekedy zamrzol a bol nepoužiteľný.

Nový MacBook Pro bude údajne dostupný v dvoch variantoch - 14-palcový model a 16-palcový model. Obsahovať by mali, samozrejme, nové procesory Apple Silicon založené na architektúre ARM. Kuo hovorí, že oba notebooky budú vybavené podobným chladiacim systémom ako súčasný 16-palcový MacBook Pro. Podľa portálu Bloomberg budú tiež obsahovať jasnejšie displeje s lepším kontrastom.

Ďalšou zaujímavou informáciou je návrat magnetického nabíjacieho konektora MagSafe čo by mohol byť veľmi dobrý krok. Nie je však jasné, ako to spoločnosť Apple implementuje, pretože vo všetkých svojich modeloch MacBook Pro už spoločnosť od roku 2016 prešla na USB porty typu C. Spoločnosť Apple značku MagSafe obnovila pri predstavení magnetickej nabíjačky a krytov pre iPhone 12.

Nové modely tiež budú údajne mať viac portov, čo znamená, že používanie USB-C donglov nebude potrebné (aspoň nie do takej miery, ako doteraz). Nie je však známe, aké porty sa na MacBook Pro vrátia.

Ming-Chi Kuo verí, že Apple uvedie tieto nové modely niekedy v treťom štvrťroku roku 2021.

 

Zdroje: MacRumors, 9to5Mac, Apple Insider, Bloomberg

Komentáre (1)
Peter

Aspon jeden USB 3.0 a microSD citacku a bude to super! Magsafe je velmi spravny krok, ten usb-c ako napajanie je mozno fajn, ale kto nezakopol o kabel z adapteru nevie o com hovorim...

Pridať nový komentár
TOPlist