Microsoft kompletne prerobil Skicár. Po novom ho nespoznáte

 
Program skicár, ktorým sme si kedysi krátili chvíle pri výpadku internetu sa dočkal najväčšej zmeny od svojho vzniku.

Paint, či po slovensky Skicár je aplikácia Microsoftu, ktorá je pevnou súčasťou operačného systému Windows od nepamäti. Za tie dlhé roky sa jeho schopnosti príliš nezmenili. Ide o základný rastrový editor, ktorý slúži pre jednoduché kreslenie. Ani z hľadiska používateľského rozhrania sa program príliš nezmenil aj keď samozrejme sa prispôsobuje modernej dobe a od Windows 7 v ňom pribudol Ribbon panel.
 
Teraz sa však Microsoft odhodlal k najväčšiemu prekopaniu Skicára v dejinách. Vytvoril novú aplikáciu Skicár, ktorá však bude už fungovať ako UWP (Universal Windows App) aplikácia a bude ju tak možné inštalovať naprieč všetkými zariadeniami s Windows 10. Aplikáciu je možné dokonca už aj vyskúšať nakoľko je dostupná na stiahnutie na WindowsBlogItalia.
 
 
Ako môžete vidieť, výrazne zmenené je rozhranie programu, ktoré ponúka rozličné nastavenia aj v paneli vpravo. Kresliť na plátno je možné nielen myškou, ale aj stylusom na tablete Surface či holým prstom na dotykovom displeji. Skicár po novom umožní jednoduchý prevod nakresleného obrázku na 3D objekt, s ktorým bude možné naďalej pracovať a upravovať ho. Nebude samozrejme chýbať niekoľko štetcov či ceruziek na výber a možnosť orezávať obsah či vkladať text.
 
Podstata programu sa však v princípe nezmení a profesionálnym grafickým editorom ako je napríklad Photoshop sa ani nový Skicár nevyrovná. Skicár nebude pravdepodobne podporovať kreslenie do viacerých vrstiev a ani filtre. Taktiež mu bude pravdepodobne chýbať mnoho užitočných skratiek.
 
Zdroj: theverge
 
Komentáre (8)
Pali_P
"...a od Windows 8 v ňom pribudol Ribbon panel..." Ribbon pribudol v skicári už vo Windows 7, myslím že so SP1.
WWW.PC-CHIP.TK

V skicary som maloval ako 4-5 ročný. Je stále vyborny a neda sa lahko na neho zabudnuť.

H rangga pološ

Neni nič

laura stefanovicova

tonto skicar je dokonali

pato

prihlas

ivanka

žiadny komentar
viete

Ale x

Chcem malovat

laura valachova

najvetsi skycar je najlepsi.Aj ked vsetky su dobre, ale vzdicky to tak nieje.

Pridať nový komentár
TOPlist