EN

Nový radič pre SSD od JMicron otestovaný

JMicron ako reparát svojho nepodarku JMF602 pripravil pre SSD novinku v podobe radiča JMF612. Ako dopadol v prvom teste?Na SSD s radičmi od JMicron si možno dnes spomenie málokto, takéto modely sa z trhu (chvalabohu) úplne vytratili. Dôvod bol prostý - zatiaľ čo v sekvenčnom čítaní či zápise boli výsledky testov vynikajúce, pri akejkoľvek záťaži simulujúcej reálne používanie (náhodný zápis a pod.) SSD s JMicron JMF602 doslova prepadli.

Inžinieri v JMicron sa teda vrátili späť k návrhárskym stolom a po niekoľkých mesiacoch uvádzajú na trh radič JMF612. Že sa objaví na trhu už čoskoro sme písali prednedávnom.

Redaktori britského Bit-Tech.net sa dostali k SSD od A-Data, ktorý má pod kapotou práve túto novinku. 128GB model S695 porovnali s SSD s radičmi od Samsung-u či Indilix-u, dvoch najväčších hráčov na poli dnešných mainstream SSD.


A-Data S695 - JMicron JMF612 radič, 64MB cache, Intel NAND čipy, S-ATA a USB konektory.


Pre kompletnú recenziu a čísla výkonu odporúčam aspoň prebehnúť pôvodnú recenziu, my si zhrnieme iba závery, ktoré z testu vyvodili kolegovia z Bit-Tech.net.

V rámci sekvenčného čítania a zápisu je nový radič výkonom na úrovni ostatných moderných radičov, testy reálneho používania (boot OS, loading Crysis, ...) sa vyrovnávajú tým od SSD s Indilix či Samsung čipmi.
Čo sa týka náhodných zápisov a latencie, tu JMicron JMF612 v podstate takmer dobieha a vyrovnáva Indilix Barefoot radič, rozdiel však stále určitý je - v neprospech novinky. S ohľadom na prvý SSD radič JMF602 je to však obrovský pokrok smerom k lepšiemu.

Zatiaľ to vyzerá tak, že nový radič od JMicron iba dorovnáva výkon radiča od firmy Indilix, ktorý je ale na trhu už dlhé mesiace a čoskoro sa dočká náhrady za nový model. Zbraňou na trhu ostáva tak zrejme jedine cena, tá však v prevažnej miere závisí od ceny NAND pamäťových čipov - teda sa s ňou nijak výrazne nebude dať hýbať.

Pár pozitívnych správ nakoniec - A-Data S695 má možnosť užívateľského udpate firmware, podporuje Garbage Collection a v januári dostane novú verziu firmware s podporou TRIM pod Windows 7.



Zdroj: Bit-tech.net
Komentáre (4)
mano8
keby neboli take drahe... ach
adolf30
aj tak ba som si ich nekúpil lebo časom strácajú rýchlosť po roku aktívneho používania sú výrazne pomalšie asi 20%
Gudas
To rieši Garbage collection.
jursky
K tej rýchlosti ... no neviem, nevyznám sa do toho vôbec, ale keď porovnám rýchlosti SSD s normálnymi diskmi, aj už po používaní keď strácajú svoju rýchlosť, tak sú oproti bežným diskom ešte stále dosť rýchle.
Pridať nový komentár
TOPlist