EN

Služba HBO Max dosiahla 12.6 milióna aktivovaných používateľov

Služba HBO Max dosiahla 12.6 milióna „aktivovaných predplatiteľov“. Na konci tretieho kvartálu roku 2020 ich bolo len 8.6 milióna. Uviedol to generálny riaditeľ spoločnosti AT&T John Stankey na virtuálnej konferencii UBS Global TMT.

Stankey tiež vysvetľoval rozhodnutie uviesť celú sériu filmov Warner Bros roku 2021 priamo na streamovanie cez službu HBO Max. Keď bolo tento týždeň rozhodnutie oznámené verejnosti, streamovacia platforma ho nazvala „jedinečným distribučným modelom zameraným na spotrebiteľa, v rámci ktorého bude spoločnosť Warner Bros pokračovať v premietaní filmov v kinách po celom svete, pričom na streamovacej platforme HBO Max pridá exkluzívne mesačné obdobie, počas ktorého si bude možné film pozrieť, súčasne s uvedením filmu do kín v USA.“ Stankey považuje toto rozhodnutie za „výhru“ a povedal, že poskytne zákazníkom viac možností. Jedným z filmov, ktoré budú vydané týmto spôsobom bude napríklad film Wonder Woman 1984.

Nie všetci však označujú tento krok za „výhru“. Proti tomuto rozhodnutiu sa obrátili filmoví producenti, kiná a aj známy hollywoodsky filmár, režisér a scenárista Christopher Nolan. Ten označil HBO Max za „najhoršiu streamovaciu službu“ vo vyhlásení pre Hollywood Reporter. Nolan ďalej povedal: „Ich rozhodnutie nemá žiadny ekonomický zmysel a dokonca aj ten najbežnejší investor z Wall Street vidí rozdiel medzi narušením a nefunkčnosťou.“

Stankey tiež uviedol, že cieľom služby HBO Max je dosiahnuť do roku 2025 50 miliónov predplatiteľov v USA a 75 až 90 miliónov globálnych predplatiteľov.

 

Zdroje: AT&T Newsroom, Deadline, Hollywood Reporter

Pridať nový komentár
TOPlist