EN

Televízor od Panasonicu je priehľadný ako sklo

Panasonic prináša vylepšený prototyp priehľadného televízora.

Ak máte náhodou problém zapasovať váš televízor k novému nábytku, alebo ak sa vám len nepáči veľká plochá tmavá obrazovka uprostred obývačky, Panasonic pre vás pripravuje zaujímavú novinku. Na CES 2016 v januári totiž predstavil svoj prototyp priehľadnej obrazovky. Na prehliadke ju predstavili priamo v napodobenine obývačky, kde obrazovku umiestnili na koľajničky namiesto sklenenej tabule. Samotný displej bude možné meniť z „priehľadného“ módu, kedy bude možné vidieť všetko za ním, na mód obrazovky.

Ešte zaujímavejšie by malo byť jeho ovládanie. Samozrejme budete môcť používať klasický ovládač. Panasonic ale chce, aby ich nové obrazovky reagovali aj na pohybové gestá (podobne ako napr. vo filme Minority Report),  a taktiež na hlasové povely. Čo sa týka kvality obrazu, tak výrobca od januára pokročil podľa posledných správ tak ďaleko, že by ste nemali vidieť rozdiel medzi touto novou technológiou a už existujúcimi televízormi. Ak chcete takýto televízor mať doma, budete si ale musieť ešte počkať. Panasonic plánuje vyvíjať túto technológiu ešte minimálne ďalšie 3 roky.

Zdroj:engadget

Imgcredit: engadget

Komentáre (1)
karolkm
Uplatenie si tieto panely najdu na vela miestach, osobne by sa mi pacili vo forme okna na dome alebo v aute a obrazovku by clovek kupil vytlacenu na folii alebo by si ju vytlacil sam. Vsetky tieto veci su vymsylene len tie technologie si musia este pockat kym dospeju. ale toto je skutocny potencial oled
Pridať nový komentár
TOPlist