EN

Tesla ponúkne rozšírené funkcie autonómnej jazdy formou predplatného

Spoločnosť Tesla systém autonómnej jazdy so všetkými aktuálne dostupnými funkciami nazvaný Full Self-Driving (FSD) spoplatní formou mesačného predplatného. Funkcia bude mesačne stáť 199 dolárov resp. 99 dolárov ak ste v minulosti zaplatili za systém Enhanced Autopilot package.

FSD zatiaľ neposkytuje úplnú autonómnu jazdu, avšak na rozdiel od bežného autopilota má niektoré pridané funkcie: automobil dokáže cestovať do cieľa zadaného v navigácii, meniť jazdné pruhy, orientovať sa na parkoviskách, teda zaparkovať aj vyparkovať a rozpoznať značky STOP a signalizáciu na semaforoch. Vodič však stále musí systém kontrolovať a za jazdu zostáva zodpovedný. 

Doteraz si majitelia elektromobilov značky Tesla mohli zakúpiť FSD formou jednorázovej platby 10 tisíc dolárov, teraz bude možné si funkciu vyskúšať aj bez tejto investície. Predplatné je možné kedykoľvek zrušiť.

Využiť ho však budú môcť iba novšie automobily vyrobené po roku 2019, vybavené hardvérom prislúchajúcim k FSD verzie 3.0. Staršie verzie bude nutné aktualizovať na novší hardvér za poplatok 1500 dolárov, aj keď spoločnosť tvrdila, že všetky automobily vyrobené po roku 2016 už budú pre FSD dostatočne vybavené.

Zdroj: The Verge

Pridať nový komentár
TOPlist