EN

Zaujímavý digitálny mikroskop za príjemnú cenu

Umožňuje dosiahnuť až 1000 násobné zväčšenie, sníma obrázky a filmčeky a nielenže si s ním užijete kopec zábavy, ale častokrát môže byť aj užitočnou pomôckou.

Digitálny USB mikroskop Kelima C22 je napájaný cez USB, je jednoduchý na ovládanie a poskytuje prekvapivo dobré obrázky. S priloženého CD nainštalujete aplikáciu cez ktorú na obrazovke počítača pozorujete veci, ktoré umiestnite do zorného poľa mikroskopu. Je vhodnou učebnou pomôckou, a ako výrobca uvádza je vhodný na kontrolu počítačov, súčiastok, idenifikáciu textílii, šperkov či starožitností. Mikroskop Kelima C22 je v predaji za príjemnú cenu 20,69€.

O prisvietenie sa stará osem LEDiek, ktorých intenzitu si môžete regulovať ovládačom na USB kábliku mikroskopu.

V balení je mikroskop, stojan, ktorý môžete dostať v striebornom alebo čiernom prevedení, kalibračná priesvitka a inštalačné CD. Kalibračná priesvitka slúži na kalibráciu mikroskopu, čo sa zíde ak chcete vedieť aký rozmer má vec, ktorú cez mikroskop skúmate. Videorecenzie mikroskopu na Youtube sú pozitívne, čo si nakoniec určite prekontrolujete sami. Vyberáme nasledujúcu.

Pre zaujímavosť, otec mikrobiológie Anton van Leeuwenhoek, objaviteľ mikroorganizmov či krvných buniek si staval svoje mikroskopy sám, dochovali sa dodnes a majú zväčšenie 275 krát.

Ako sme už spomenuli, výrobcom mikroskopu C22 je spoločnosť Kelima, ktorá je za populárnou miniatúrnou len 20 gramovou HD kamerou SQ11. Tá je treraz v predaji za 9,02€. Jej ešte o 4 gramy ľahšia nasledovníčka, kamerka SQ12 vie detegovať pohyb vo svojom 155 stupňov širokom zornom poli a je aktuálne v predaji za 12,30€.

A keď už hovoríme o prezeraní vecí, niekedy sa môže zísť endoskop. Či už na inšpekciu odtokov, či iných nedostupných miest. Tento je pripojiteľný k pc aj k Android telefónom, je vodotesný na úrovni IP67, má 10 metrov dlhý kábel a kamera má 8 mm šošovku. Pripojíte ho k pc či Android telefónu a sledujete čo vidí kamerka na konci endoskopu. Čo vidite si môžete uložiť ako jpeg obrázok alebo ako avi filmček. Šírka zorného poľa jej kamerky je 70 stupňov a prisvecovanie zabezpečuje 6 LEDiek. Asi to nie je vec, ktorú budete používať každodenne, ale prídu chvíle, keď sa naozaj zíde, pričom rozhodne nestojí veľa. V akcii aktuálne stojí 8,80€.

Inzercia

Komentáre (6)
Murkoslav2
Tomu sa hovorí Fake News, alebo zavádzajúca reklama. Táto vecička nemá 1000 násobné zväčšenie ani 100 násobné zväčšenie. Trošku zdravého rozumu treba používať pri preberaní textov.
jan2324
Písal som tu o tom istom ale , nepáčilo sa, tak to nepovolili... Ked už na takéto veci je cenzúra, tak dovi dopo...
Dusanxyxyxy
Dnes som tento mikroskop pozeral na appke aliexpresu, kde stal 11.06! €.plus postovne 2.66€. O com tento predrazeny gearbest je?!
Dusanxyxyxy
Podobne sa stalo aj mne!!! Admin, nezobrazuj komentare, viac zarobis na .... !
Dusanxyxyxy
Z ciny za 11.06e!
Samo123
Pozor pri registracii na Gerbeste chce aj telefónne cislo...hned potom zacali neviziadane telefonaty zo vsetkych moznych miest zo Slovenska väčšinovou automaty a mikroskop aj tak este nedorazil ani po 30 dnoch
Pridať nový komentár
TOPlist