Ohromne výkonný hardvér vo vodotesnom tele s päťpalcovým displejom dokáže presvedčiť. Obzvlášť, ak vie komunikovať s hodinkami, vďaka ktorým môže byť moderný život jednoduchší.
Keď som sa po prvýkrát dozvedel, že by som sa na pár dní mohol stať používateľom vrcholných produktov od Sony, bol som rád. Zároveň som však bol ako užívateľ zariadení s iným OS než Android mierne skeptický. Sony Z1 bol pre mňa len „jedným z tých veľkých Androidov“ a hodinky SmartWatch 2 zasa zbytočným doplnkom. Predsudky sa však opäť raz stali absurdnými.
Sony Z1 - Úvod, balenie a špecifikácie
Sony Xperia Z1 prišla na trh pred pár mesiacmi ako nástupkyňa zaujímavého modelu Xperia Z, ktorý bol vtedy vlajkovou loďou tejto spoločnosti. Z1 je väčšia, výkonnejšia, ale po dizajnovej stránke sa pridŕža materskej DNA.
Balenie smartfónu Sony Xperia Z1 je pomerne strohé a sparťanské. Vo veľmi úzkej škatuli v čierno-bielom vyhotovení by ste márne hľadali akékoľvek príslušenstvo navyše. Obsahuje iba samotný telefón, nabíjačku a potrebné oficiality ako manuál a záručný list.
Škatuľa je pomerne krehká, vpredu ju zdobí len fotografia smartfónu, jeho názov a malá grafika, upozorňujúca na svetový šampionát vo futbale. Na zadnej strane sú vyobrazené farebné modifikácie telefónu a formou ikoniek aj jeho top vlastnosti. Vrchný diel sa oddeľuje od toho spodného, v ktorom je uložené všetko potrebné. Aby ste si vedeli predstaviť rozmery balenia vedzte, že telefón zaberá celú jeho výšku a viac ako polovicu šírky.
Srdcom modelu Z1 je procesor Snapdragon 800 (s grafickým čipom Adreno 330), ktorého štyri jadrá tikajú na frekvencii 2,2 GHz. Pri výpočtoch sa opierajú o integrovanú pamäť s kapacitou 2 GB, interná pamäť má kapacitu 16 GB a je rozšíriteľná od micro SD karty do kapacity 32 GB. Reálne má používateľ po úvodnom zapnutí systému k dispozícii necelých 12 GB pamäte. Pripomenúť treba aj skutočnosť, že Xperia Z1 je pri zatvorení všetkých šácht vodotesným zariadením. V hĺbke 1,5 metra údajne prežije až 30 minút (certifikácie IP 55 a IP 58).
Zemtriz