EN

Futbalových fanúšikov pustí na štadión biometrická brána

Majitelia permanentiek na zápasy belgického futbalového klubu RWD Molenbeek budú mať zakrátko ľahší vstup na štadión vďaka technológii rozpoznávania tváre, ktorá budú inštalované na turnikety.

Aj keď je projekt stále ešte v testovacej fáze, fanúšikovia už môžu pri objednávaní permanentiek online nahrať aj svoju identifikačnú fotografiu, ktorá bude v reálnom čase porovnaná so zábermi nasnímanými dvoma kamerami inštalovanými vo fronte určenej držiteľom permanentiek pred vstupom na štadión. Fanúšikovia sa tak dostanú na štadión rýchlejšie. Automatická brána bude inštalovaná začiatkom roka 2019.

Diváci, ktorí svoje papierové vstupenky zabudli vziať so sebou, sa na štadión aj tak bez problémov dostanú. Tí, ktorí svoje foto na stránke nenahrali, alebo si vstupenku od niekoho požičali, budú stále môcť prejsť bežnými vstupnými bránami a pri turniketoch ukázať vstupenky. Softvér rozpoznávania tvárí sa používa iba na kontrolu vstupu ako ďalší benefit pre tých, ktorí si kúpili permanentku.

Fotografie fanúšikov sa skenujú a ukladajú na server klubu RWDM, ktorý nie je pripojený k internetu ani k žiadnemu inému systému. K dátam majú prístup iba pracovníci poverení klubom. Údaje nasnímané kamerami pri vstupe sa nezaznamenávajú. Fanúšikom je tak garantovaná ochrana súkromia. V súčasnej dobe je systém stále vo fáze testovania a funkcia rozpoznávania tváre ešte nebola celkom uvedená do prevádzky. Inštalácia automatické brány na začiatku roka 2019 plánovaný program zavŕši.

Zdroj: Panasonic

Pridať nový komentár
TOPlist