EN

MediaTek MT6893 v teste AnTuTu dobieha Snapdragon 865

MediaTek napreduje a dobieha pomaly, ale isto konkurenciu.

MediaTek pracuje na svojich prvých 6nm čipsetoch a existujú minimálne tri rôzne verzie, pravdepodobne budúce modely Dimensity. Prostredný model MT6893 sa javí ako najbližšie k dokončeniu a už sme ho videli v ranných testoch Geekbench, ktorý by mal priamo cieliť Snapdragon 865.

V AnTuTu testoch sa teraz objavil nový čip v databáze a zložený test ukazuje, že Dimensity skutočne prekonáva odchádzajúcu vlajkovú čipovú sadu od spoločnosti Qualcomm. Je mierne pozadu z hľadiska výkonu CPU (zodpovedá výsledku Geekbench), ale jeho GPU sa ukázal o niečo rýchlejší. Tento výsledok je výsledkom vývojovej dosky s 8 GB RAM, 256 GB úložiskom a 90 Hz displejom (1 080 x 2 300 px). Pamäťové skóre je tiež o niečo vyššie ako v prípade telefónu používaného na porovnanie so Snapdragonom (Oppo Find X2 Pro).

MT6893 je postavený na štyroch procesorových jadrách Cortex-A78 a hlavné jadro bude bežať až na 3,0 GHz, zatiaľ čo ďalšie tri sú obmedzené na 2,6 GHz. K dispozícii sú tiež štyri jadrá A55. Jedná sa o podobnú konfiguráciu ako Exynos 1080.

Zdroj: GSMArena,

Pridať nový komentár
TOPlist